کد خبر: ۲۴۸۰۰۴
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۰۹ - ۲۷ دی ۱۳۹۴

واکنش لاریجانی به اجرایی شدن برجام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور، وزیر خارجه و اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای تلاش در جهت حل موضوع هسته‌ای و رفع تحریم‌ها قدردانی کرد.

علی لاریجانی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس ضمن خیرمقدم به رئیس جمهور و اعضای هیات دولت که برای ارائه لوایح بودجه و برنامه وارد مجلس شده‌اند، گفت: امروز روز بسیار فرخنده‌ای است که تجلی اراده ملت است. موضوع هسته‌ای به نتیجه رسید و تحریم‌ها برداشته شد. از آقای روحانی که تلاش زیادی داشتند و همچنین آقای ظریف و تیم مذاکره کننده که همت زیادی را مصروف کردند تا این معضل از جلوی پای ملت برداشته شود قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: شب گذشته شاهد این بودیم که آخرین گام برای برداشته شدن تحریم‌ها انجام شد و این اهمیت استقامت ملت را نشان می‌دهد که در این راه با پایداری و استقامت اراده خود را محقق کردند.

رئیس مجلس ادامه داد:‌ لازم است از تلاش‌هایی که انجام شده و پایبندی ملت صمیمانه سپاسگزاری کنیم. در طول 12 سال گذشته که ماجراهای مختلفی در این زمینه وجود داشت مقام معظم رهبری با راهنمایی خود هم در ایجاد فناوری هسته‌ای هم نقش اول در تثبیت موقف ایران و همچنین نقش ارزشمندی در حل این مساله در دوران اخیر داشتند.

لاریجانی با بیان اینکه هدایت‌های رهبری در طول سال‌های گذشته راهگشا بوده اضافه کرد: از مقام معظم رهبری که در ادوار مختلف موثر بودند سپاسگزاریم و آرزومندیم با انجام این اقدام فضای تلاش برای رونق در کشور فراهم شود و دوره‌ی جدیدی برای ایران رقم بخورد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان