کد خبر: ۲۴۸۰۰۵
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۰۹ - ۲۷ دی ۱۳۹۴

با نقشه‌ گوگل مسیر خود را پیش‌بینی کنید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اپلیکیشن نقشه‌ی گوگل در آخرین به‌روزرسانی خود، از یک ویژگی پیش‌بینی خودکار استفاده می‌کند که می‌تواند به تغییر جهت شما در یافتن مسیر کمک کند.

به گزارش کیوزد، اپلیکیشن نقشه‌ی گوگل (Google Map) در به‌روز‌رسانی اخیر خود ویژگی جدیدی اضافه کرده است که پیش‌بینی می‌کند شما می‌خواهید کجا بروید و آنگاه جهت مسیر را برای شما مشخص می‌کند.

اگر شما از افرادی هستید که به طور مدام از نقشه‌ی گوگل استفاده می‌کنید، «حالت رانندگی» (Driving Mode) برای شما مفید خواهد بود. این حالت تلاش می‌کند تا مقصد شما را پیش‌بینی کند، بهترین مسیر رانندگی در دسترس را در نظر بگیرد و شما را همگام با به روز‌رسانی‌های حرکت، به‌روز کند.

نقشه‌ی گوگل آدرس خانه و محل کار شما، که بسیاری از کاربران این آدرس‌ها را در اپلیکیشن ذخیره کرده‌اند، و همچنین مکان‌هایی را که شما اخیرا جستجو کرده‌اید ثبت می‌کند. این اپلیکیشن همچنین اطلاعاتی را که شما در مسیر رانندگی معمول خود استفاده می‌کنید به کار می‌گیرد تا متوجه شود شما قصد رفتن به کجا را دارید. بنابراین اگر شما به طور معمول حدودا ساعت شش بعدازظهر از محل کار به خانه می‌روید، نقشه‌ی گوگل این را به خاطر می‌سپرد و به طور خودکار مسیرهای مورد نظر به منزل شما رسم می کند.

این سرویس پیش‌بینی‌کننده، اپلیکیشن‌های گوگل را برای کاربران قدرتمندتر و مفیدتر می‌سازد، اما گوگل نیز از این موضوع بهره می‌برد و آن استفاده از گنجینه ارزشمند اطلاعات است. گوگل تشخیص می‌دهد که شما کجا می‌خواهید بروید، چه زمانی می‌خواهید بروید و هرچه افراد بیشتری از این ویژگی استفاده کنند، بیشتر رشد خواهد کرد.

البته، این ویژگی جدید،‌ قربانی هم خواهد داشت و آن حریم شخصی شماست. وقتی نقشه‌ی گوگل اطلاعات مربوط به زمان و مکانی که می‌روید را جمع‌آوری می‌کند، این موضوع ممکن است برای برخی حس بدی ایجاد کند و مشخص است که بدون داشتن این اطلاعات، این سرویس پیش‌بینی‌کننده بی‌فایده خواهد بود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان