کد خبر: ۲۴۸۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۸ - ۲۸ دی ۱۳۹۴

تحلیل جان کری از آزادی تفنگداران آمریکایی

کری بادیدن فیلم دستگیری تفنگداران آمریکایی توسط سپاه عصبانی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی در حمایت از توافق هسته‌ای با ایران گفت که جهان امروز با اجرای برجام امن‌تر شده است.

به گزارش «انتخاب»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در برنامه «Morning Joe» با موضوع اجرای برجام و تبادل زندانیان ایران و آمریکا حاضر شد و در حمایت از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) گفت: جهان امروز امن‌تر شده است.

وزیر خارجه آمریکا درباره برجام گفت: «این توافق برای حل تمامی مشکلاتی که با ایران وجود دارد، برنامه‌ریزی نشده است».

کری درباره ملوان‌های آمریکایی که اخیراً به اشتباه وارد خلیج‌فارس شده بودند نیز گفت: «ویدئوی ملوانان مرا خشمگین و عصبانی کرد، با اینحال ما توانستیم این تقابل بالقوه را حل کنیم».
وزیر خارجه آمریکا در اینباره توضیح داد: «هیچ یک از ما آنچه را که در این ویدئو دیدیم تحسین نمی‌کنیم. من مستقیماً این موضوع را با مقامات ایران در میان گذاشتم.»

وی ادامه داد: «برخی در ایران بودند که اعتقاد داشتند که باید این گروگان‌ها را نگه می‌داشتند و به خاطر اعتبار بالای رهبر ایران، حسن روحانی و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران بود که این افراد متوجه شدند که بهتر است این موضوع هرچه سریعتر حل شود و اگر توافق در زمینه برنامه هسته‌ای ایران صورت نگرفته بود، این موضوع (آزادی ملوانان آمریکایی) حل نمی شد».

منبع: فارس
نظرات بینندگان