کد خبر: ۲۴۸۴۰۸
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۶ - ۲۹ دی ۱۳۹۴

تجمع تعدادی از بازنشستگان مقابل وزارت رفاه

تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی بعدازظهر امروز مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی تجمع کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی بعدازظهر امروز مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی تجمع کردند.

به گزارش«انتخاب»، نماینده این بازنشستگان درباره خواسته‌شان از وزیر رفاه گفت: طرح الزام سازمان تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در سال 1386 و در زمان ریاست مرتضوی در تامین اجتماعی در مجلس مصوب شد که در آن زمان 40 هزار نفر را در بر می‌گرفت.

او گفت: در حالی که کارفرمایان ما مبالغ حق بیمه سنوات ارفاقی را در همان زمان پرداخت کرده‌اند و حقوق ما چندماه ابتدایی به طور کامل برقرار شد اما اکنون چندماه است که تامین اجتماعی قانون جدیدی رو کرده و از حقوق ما مبالغ قابل توجهی را کسر کرده است.

یکی دیگر از بازنشستگان نیز با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری برای پنج هزار نفر رای صادر کرده تا مطابق قانون به بازنشستگان پیش از موعد حقوق پرداخت شود، گفت: از آنجا که ما حق سنوات ارفاقی را به طور کامل پرداخت کرده‌ایم به جای آنکه حقوق ما را بر اساس دوسال آخر خدمت یعنی سال 29 و 30 محاسبه کنند، بر اساس سال 24 و 25 خدمت محاسبه کرده‌اند.

او گفت: این در حالی است که برخی حقوق کامل دریافت می‌کنند اما برای برخی قانون اجرا نمی شود و از حقوق بنده دوسال است که حدود 400 هزار تومان کم شده است.

یکی دیگر از این بازنشستگان نیز با بیان اینکه با 28 سال خدمت بازنشسته شده‌ام و سنوات باقی مانده را پرداخت کرده‌ام، گفت: باید تمام مزایای یک فرد که 30 سال خدمت کرده را برای بنده درنظر بگیرند، این در حالی است که اکنون مزایای ما به اندازه اشخاصی که با 30 سال خدمت بازنشسته شده‌اند، نیست.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان