کد خبر: ۲۴۸۵۳۴
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۱ - ۳۰ دی ۱۳۹۴

آمریکا به خبرنگار بی بی سی ویزا نداد

قانون جدید ویزای آمریکا که برای ترددکنندگان به ایران محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند، دامن خبرنگار رسانه دولتی انگلیس را هم گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قانون جدید ویزای آمریکا که برای ترددکنندگان به ایران محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند، دامن خبرنگار رسانه دولتی انگلیس را هم گرفت.

به گزارش «انتخاب»؛ خبرنگار «بی‌بی‌سی» می‌گوید دولت آمریکا با توجه به تابعیت دو گانه او، معافیت‌های قبلی از روادید را برای او و دو شهروند دیگر انگلیس لغو کرده است.

«رعنا رحیم‌پور» خبرنگار رسانه دولتی انگلیس در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «سه روز بعد از رفع تحریم‌های ایران، آمریکا به من و دو شهروند دیگر انگلیس معافیت ویزا نداد، چون ما تابعیت ایرانی هم داریم.»

این خبر در حالی اعلام شده که پیشتر گزارش شده بود برخی از نمایندگان کنگره آمریکا در تلاش هستند محدودیت‌های اخیراً وضع‌شده در قانون ویزای آمریکا را برای شهروندان دارای تابعیت دوگانه را حذف کنند.  

به تازگی دو قانونگذار مجلس نمایندگان به نام‌های «جاستین آماش»، نماینده جمهوری‌‌خواه و «جان کانریس»، دموکرات طرحی را ارائه  که در صورت تبدیل به قانون، مصوبه قبلی کنگره را تغییر داده و  آن دسته از شهروندان کشورهای ایران، سوریه، سودان و عراق که اصطلاحاً دارای تابعیت دو گانه هستند را از محدودیت‌های جدیداً در نظر گرفته شده برای ورود به آمریکا معاف می‌کند.

نظرات بینندگان