arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۴۸۵۹
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۱ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۰

مصباح: تشبیه بنده به استاد مطهری سبب شرمندگی بنده می شود

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شهید مطهری مانند انبیای الهی در روح، انسانیت و سرنوشت انسان تأثیرگذار بود گفت: تشبیه بنده به استاد مطهری سبب شرمندگی بنده می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مهر: عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شهید مطهری مانند انبیای الهی در روح، انسانیت و سرنوشت انسان تأثیرگذار بود گفت: تشبیه بنده به استاد مطهری سبب شرمندگی بنده می شود.

هفته نامه 9 دی به مدیر مسئولی حمید رسایی در صفحه 8 شماره اخیر خود مصاحبه ای از آیت الله محمدتقی مصباح یزدی انجام داده است که در آن آیت الله مصباح را با استاد شهید مطهری مقایسه کرده است.

در همین حال پایگاه اطلاع‌رسانی آثار آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی ساعتی پیش خبری از این استاد حوزه بر روی خروجی قرار داده که آیت الله مصباح یزدی از اینکه وی را با استاد شهید مطهری مقایسه کرده اند اظهار شرمندگی کرد.

این عضو خبرگان رهبری در دیدار اعضای بنیاد شهید مطهری اظهار داشت: تشبیه بنده به این مرد بزرگ توسط برخی از عزیزان سبب شرمندگی بنده می‌شود چراکه خدمات ایشان مانند اقیانوسی عظیم است و بنده اگر خدماتی داشته باشم، همچون جوی باریکی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری مراسم‌ گرامیداشت علامه مطهری را نشان از روح حق‌شناسی مردم دانست و تصریح کرد: مردم در مقابل این نعمت بزرگ الهی به صورت‌های مختلف از این شخصیت عظیم قدردانی می‌کنند و باید از این روح حق‌شناسی مردم قدر‌دانی کرد.

وی در ادامه گفت: به نظر بنده قدردانی از استاد مطهری هر قدر زیاد، متنوع و طبعا پرهزینه باشد، نمی‌تواند حق ایشان را ادا کند چراکه استاد مطهری مانند انبیای الهی در روح، انسانیت و سرنوشت انسان تأثیرگذار بود.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: خدمت استاد مطهری به بشریت غیر از خدمتی است که دانشمندان و مخترعان به مردم می‌کنند، چراکه خدمت دیگر دانشمندان محدود به دنیای بشر می‌شود، اما خدمات علامه شهید در انسانیت انسان و سرنوشت انسان تأثیر می‌گذارد و همان‌گونه که متناهی با نامتناهی قابل مقایسه نیست، آثار استاد مطهری نیز با آثار دیگر دانشمندان قابل مقایسه نیست.

مصباح یزدی با اشاره به اینکه عمر ایشان نسبت به ظرفیت‌های ایشان محدود بود، گفت: به نظر بنده تنها چیزی که روح شهید مطهری را خشنود می‌کند و حق‌شناسی از ایشان تلقی می‌شود، ادامه راه و تکمیل کارهای ایشان است و در درجه اول، از خانواده ایشان توقع می‌رود تا در این مسیر پیشقدم شوند.
نظرات بینندگان