کد خبر: ۲۴۸۵۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۸ - ۳۰ دی ۱۳۹۴

آیا اصلاح طلبان در انتخابات حضور می یابند؟

رئیس ستاد انتخابات تهران شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: ما حق نداریم صحنه‌ی انتخابات را ترک کنیم مردم انتظار دارند که ما بمانیم و از حقوق قانونی‌شان حفاظت کنیم ، تحت هر شرایطی در انتخابات شرکت می‌کنیم و برای ارائه لیست 30 نفره تهران برنامه‌هایی داریم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس ستاد انتخابات تهران شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: ما حق نداریم صحنه‌ی انتخابات را ترک کنیم مردم انتظار دارند که ما بمانیم و از حقوق قانونی‌شان حفاظت کنیم ، تحت هر شرایطی در انتخابات شرکت می‌کنیم و برای ارائه لیست 30 نفره تهران برنامه‌هایی داریم.

به گزارش «انتخاب»، علی صوفی در نشست خبری ستاد تهران شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان اظهار کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار سرنوشت ساز است این اصلی است که هم در قانون اساسی و هم در بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی و هم درتاکیدات مقام معظم رهبری به خوبی دیده می‌شود. مردم بر خلاف رژیم سابق که نمایندگان از قبل انتخاب می‌شدند، می‌توانند خودشان نمایندگان را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: حق رای و برگزاری انتخابات دستاوردی است که مردم از زمان مشروطه به دست آوردند و آن را در انقلاب اسلامی ادامه دادند. همه مابه عنوان یک شهروند و فعال سیاسی موظف هستیم در صحنه انتخابات حضور پیدا کنیم.

وی ادامه داد:در گذشته مسائلی پیش آمد که چند سالی فعالیت فعالین سیاسی محدود شد و به تبع آن فضای سیاسی کشور نیز بسته شد، اما در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 این فضا ترمیم و گشایش پیدا شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: ملت آمدند و رئیس جمهور فعلی راانتخاب کردند ، عملکرد ایشان را تا الان دیدیم که چطور ماهرانه توانستند بر فضای سیاسی خارجی اثر بگذارند. با رفع تحریم‌ها امیدواریم فضای کشور بهتر شود. تحلیلگران سیاسی اقتصادی سال آینده را سال رشد اقتصادی می دانند. بعد از انتخابات سال 92 مردم امیدوارتر شدند که می‌توانند در فضای کشور فعالیت کنند.

وی با اشاره به ثبت نام گسترده فعالین سیاسی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی یادآورشد: همه فعالین سیاسی به ویژه اصلاح طلب‌ها تلاش کردند که این انتخابات با مشارکت حداکثری جلو برود و مجلسی ایجاد شود که مشکلات گذشته رابرطرف کند.

وی در ادامه با اشاره به رد صلاحت‌های صورت گرفته در هیات‌های اجرایی خاطر نشان کرد: ما امیدواریم که تصمیمی معتدل تر گرفته شود، باید انتخابات آینده صحنه‌ی نمایش وحدت و عقلانیت ما در مقابل چشمان دنیا باشد. دنیا باید بفهمد که ما نظامی داریم که همه مردم درامورآن مشارکت می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات تهران شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در ارتباط با دلایل رد صلاحیت برخی از نامزدهای اصلاح طلب انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: خیلی از ما را به این دلیل رد صلاحیت کرده‌اند که گفته‌اند به قانون اساسی اعتقاد نداریم در قانون آمده است که چنین مساله ای تنها با اقرار خود شخص مشخص می‌شود . اقرار چیزی جز به زبان آوردن است؟ کدام‌مان اقرار کردیم که به قانون اساسی، رهبری و یا اسلام التزام نداریم.

وی با اشاره به شایعاتی مبنی بر بسته شدن ستاد انتخابات تهران اصلاح‌طلبان اظهار کرد: ما جلسات منظمی را در ستاد تهران داریم و آن را تعطیل نکرده‌ایم روزهای دوشنبه صبح جلسات ما همیشه برقرار است و حتی فکر تعطیلی آن به ذهنمان خطور نکرده است.

وی تاکید کرد: ما حق نداریم صحنه انتخابات را ترک کنیم مردم از ما انتظار دارند که بمانیم و از حقوق قانونی و شهروندی آنها حفاظت کنیم.سعی می‌کنیم بر اساس قانون و با گفت‌وگو مشکلات‌مان را حل کنیم. تحت هر شرایطی در انتخابات خواهیم ماند. برای تهران امید بیشتری داریم و برای لیست 30 نفره آن پیش بینی‌هایی کرده‌ایم.

صوفی در ارتباط با ائتلاف اصلاح طلبان با دیگر گروههای سیاسی نیز گفت: امروز تصمیم گرفتیم در فضای مجازی اعلام کنیم که همه کسانی که صلاحیتشان تایید شده برای ما رزومه بفرستند . حتی به کسانی هم که رد صلاحیت شده‌اند گفتیم مدارکشان را به ما ارسال کنند و تعدادی از آنها را دریافت کردیم.ارزیابی ما این است که می‌شود برروی چهره‌های اصلاح طلب کمتر شناخته شده که تایید صلاحیت شده‌اند سرمایه گذاری کنیم.

وی در ارتباط با دلیل رد صلاحیت خود نیز گفت: در شایعه‌ها به من گفته‌اند که رد صلاحیتم به دلیل تخلفات مالی بوده است. من هیچگاه تخلفی در زمان وزارتم نداشتم. از طرف دیگر علت رد صلاحیتم را ماده 28 و 30 قانون اساسی اعلام کرد‌ه‌اند که من اعلام می‌کنم همیشه در چارچوب قانون فعالیت حزبی داشتم و غیر از آن فعالیت دیگری نداشتم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان در ارتباط با ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان تصریح کرد: تبلیغات عام شروع شده است اما کارگروه تبلیغاتمان به صورت جدی از کمی بعد فعالیتش را شروع خواهد کرد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان