arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۴۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۳ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۰

قرائتی:نماز در کشور ما بیمار و زکات مرده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با انتقاد از کم کاری در حوزه اقامه نماز یادآور شد: متأسفانه نماز در کشور ما بیمار و زکات مرده است که باید در اینباره طرح نویی در انداخت.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، نخستین گردهمایی مسئولین اقامه نماز دستگاههای اجرایی کشور صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام محسن قرائتی و سید مرتضی بختیاری وزیر دادگستری در مرکز پژوهشی و آموزشی سازمان زندانها برگزار شد.

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در این گردهمایی با اشاره به رابطه نماز و حقوق گفت: برای اینکه قوه قضائیه و وزارت دادگستری مردم را حق مدار کند نماز بسیار تاثیرگذار است.

وی به تشریح چند نمونه از رابطه نماز و حقوق پرداخت و گفت: 2 هزار و 700 آیه حقوقی از قرآن در آوردیم که توسط میر محمد صادقی تبدیل به کتاب اسلام و حقوق شد.

وی تأکید کرد: نماز یک هدیه الهی است. متأسفانه ما در پوست نماز مانده‌ایم چه برسد به باطن آن.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر رابطه نماز با کم شدن جرایم به راهکارهایی در این زمینه اشاره کرد و گفت: نمازخوان اصلاً نمی‌تواند فاسد باشد درباره نماز خیلی جای کار است و الان کاری که می کنیم شاید یک درصد باشد. تولید نمازخوان و دعوت به نماز طرح نو می‌طلبد. متأسفانه برخی خودی‌ها هم مشکل دارد . گاهی خود مسئولین اقامه نماز ما هم متاسفانه تبدیل به کارمندهای معمم شده‌اند.

حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به راهکارهای تعامل حوزه و وزارت دادگستری برای ارتباط دوستانه میان روحانیت و زندانیان گفت: برای ارتباط با زندانیها در تابستان که طلبه‌ها تعطیل هستند می‌توان از آنها استفاده کرد.

وی در پایان با انتقاد از عدم مشورت در زمینه نماز گفت: در حالی که بنده بیشترین تبلیغ را در کشور دارم اما هنوز هیچ سازمانی یک مشورت تلفنی از من نکرده است. ما که عمرمان تمام شد اما توقع داشتیم در این 30 سال سازمانها و وزارتخانه‌های مختلف از ما مشورت بگیرند. متأسفانه نماز در کشور ما بیمار و زکات مرده است. آیا یک صدم بودجه‌ای که برای سریالهای یوسف و مختار و ... گذاشتیم برای نماز هم قرار داده‌ایم.

نظرات بینندگان