arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۴۸۹۴۲
تعداد نظرات: ۱۷۸ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۱ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۴

حمله شدیدالحن رونامه کیهان به رییس جمهور/ دیروز علی مطهری، امروز روحانی، فردا چه کسی؟

سرمقاله امروز روزنامه کیهان به قلم مدیر مسئول روزنامه کیهان، حسین شریعتمداری با عنوان «جا به جایی صندلی ها» نگاشته شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمقاله امروز روزنامه کیهان به قلم  مدیر مسئول روزنامه کیهان، حسین شریعتمداری با عنوان «جا به جایی صندلی ها» نگاشته شده است.

به گزارش «انتخاب»، در این سرمقاله حمله شدیدی به حسن روحانی، رییس جمهوری صورت گرفته است. روز پنج شنبه این روزنامه به بهانه ردصلاحیت یک نماینده به  علی مطهری حمله کرده بود.

در این یادداشت نویسنده نکاتی را مدعی شده است که در ادامه می توانید بخوانید:

1- «قوه مجریه در انقلاب‌های جهانی و در تاریخ، همیشه قانون را به نفع خود تفسیر می‌کردند و انقلاب را به استبداد می‌کشاندند، بنابراین در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با دیکتاتوری، شورای نگهبان پیش‌بینی شده است و برای این که جلوی دیکتاتوری گرفته شود، قانون ‌اساسی پیش‌بینی کرده که شورای نگهبان، تفسیر این قانون را برعهده داشته باشد».

تصور می‌کنید که این تحلیل دقیق و توضیح منطقی جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی را چه کسی ارائه کرده و چه کسی با این بیان مستند، نشان داده است که اگر شورای نگهبان در قانون اساسی پیش‌بینی نشده بود، دولت‌ها به سمت استبداد و دیکتاتوری پیش می‌رفتند؟ آنچه از نظرتان گذشت بخشی از سخنان آقای دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم کشورمان است که در صفحه 7 روزنامه جمهوری اسلامی 9 آذر 1359 درج شده است.

ایشان در ادامه برای شناخت افراد و جریاناتی که در خط امام و انقلاب نیستند می‌گویند «معیار و مبنا، سخنان رهبر انقلاب است. مردم مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها را بخوانند و مواضع مسئولان را با بیانات امام و رهبری مقایسه کنند تا ببینند چه کسانی در خط انقلاب هستند و چه کسانی برخلاف نظر امام که نظر امت خواهد بود قدم برداشتند»

2- صبح پنج‌شنبه آقای دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم کشورمان در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور درباره انتخابات پیش‌ روی مجلس شورای اسلامی و برخی از مسائل دیگر، اظهاراتی داشت که با توجه به جایگاه ایشان به عنوان رئیس قوه مجریه، یک شخصیت روحانی و یک حقوقدان، غیرمنتظره و با عرض پوزش، عجیب به نظر می‌رسید. ضمن آن که اظهارات روز پنج‌شنبه آقای روحانی با آنچه پیش از این، چه در تبلیغات انتخاباتی و چه در موقعیت‌های قبلی اظهار داشته و بر آن تاکید ورزیده بودند نیز در تناقض آشکار بود و از این روی، تأسف‌آور! یادداشت پیش روی، فقط اشاره به نکاتی از اظهارات پنج‌شنبه ایشان درباره انتخابات است و سخن پیرامون برخی از بزرگنمایی‌های جناب روحانی درباره برجام نظیر این که ما بدون استثناء تقریبا به تمام اهداف اصلی خود در مذاکرات دست یافته‌ایم و امثال آن را به بعد موکول می‌کنیم. و اما؛

3- آقای روحانی در آغاز سخن پیرامون انتخابات می‌گوید «کسی که می‌خواهد نماینده مجلس شورای اسلامی شود، البته که باید به دین اسلام متعهد باشد و التزام به قانون اساسی و ولایت داشته باشد و این از بدیهیات است، اما محیط‌زیست، صنعت، توسعه کشور، حل بیکاری و رکود چه می‌شود»؟!

در این خصوص باید از آقای روحانی پرسید؛
الف- از کی تا به حال، حل مسائلی نظیر محیط‌زیست، صنعت، توسعه کشور، حل بیکاری و رکود از شرح وظایف قانونی دولت خارج شده و برعهده نمایندگان مجلس گذارده شده است؟!

ب- آیا سازمان حفاظت محیط‌زیست، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی، وزارت کار و امور اجتماعی و... از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های تحت امر و زیرمجموعه مجلس هستند؟! اگر پاسخ منفی است که منفی است، حل معضلات یاد شده به نمایندگان مجلس چه ربطی دارد؟ و اگر این دستگاه‌ها زیرمجموعه دولت هستند - که هستند - چرا ناتوانی آنها در حل مشکلات را که متاسفانه نشانه ناتوانی دولت است، به حساب نمایندگان می‌نویسند؟!

ج- ممکن است گفته شود که ناکامی دولت در حل مشکلات مورد اشاره، ناشی از عدم همکاری مجلس با دولت است که باید گفت؛ اولا؛ مطابق دستور جلسات موجود مجلس، اصرار برای حل مسائل یاد شده همواره از سوی مجلس بوده است و بی‌اعتنایی به آن از سوی دولت محترم.
ثانیا؛ بفرمائید کدام لایحه و پیشنهاد را برای حل و فصل مشکلات مزبور به مجلس ارائه کرده‌اید و مجلس با آن مخالفت ورزیده است؟ به بیان دیگر، چه اقدامی می‌خواستید انجام بدهید که مجلس مانع آن شده است؟! پاسخ روشن است. هیچ!

د- تعجب‌آور است که آقای رئیس‌جمهور به جای آن که به خاطر ناکامی - بخوانید ضعف و ناتوانی- دولت در حل مشکلات یاد شده، روی صندلی بدهکار بنشیند و به مردم که با آنهمه وعده و وعید، طلبکار هستند پاسخ بدهد، روی صندلی طلبکاران نشسته و بازخواست می‌کند!

4- آقای روحانی می‌گوید؛ «احراز صلاحیت واقعی از آن ملت ایران است» درباره این اظهارنظر رئیس‌جمهور که از سوی یک حقوقدان عجیب و غیرمنتظره است باید گفت؛

الف: احترام واقعی به ملت در حل مشکلات آنها نظیر، گرانی، رکود، بیکاری، بی‌حرمتی به پاسپورت ایرانی، مقابله با تبعیض و... است و نه تعارفات سیاسی!

ب: این سخن رئیس‌جمهور محترم، بی‌احترامی به ملت و اهانت به شعور آنان است و مثل آن است که گفته شود مردم به بیمارستان و پزشک نیازی ندارند و هرکس مریض شد می‌تواند به هر که دلش خواست مراجعه کند! و نباید از دولت توقع داشته باشد که با تأسیس دانشکده‌های پزشکی و دادن گواهینامه طبابت به پزشکان، عرصه بهداشت کشور را سر و سامان بدهد! اصلا؛ به سازمان نظام پزشکی برای احراز صلاحیت پزشکان نیازی نیست! سایر دستگاه‌های نظارتی مثل مجلس و بازرسی کل کشور و سازمان حسابرسی در دولت و دستگاه قضایی و امثال آنها نیز بی‌مصرف و اضافی هستند!! مردم خودشان باید متوجه شوند دزد کیست؟ و پاکدامن کدام است؟ و خودشان باید قضاوت کنند که بیت‌المال برای ملت هزینه شده و یا به جیب رانت‌خواران رفته است؟!... آقای رئیس‌جمهور آیا نظر حضرتعالی نتیجه‌ای غیر از این دارد؟

5- آقای رئیس‌جمهور برای توجیه ورود افراد بی‌صلاحیت به خانه ملت مثالی آورده‌اند که نه فقط مصداق قیاس مع‌الفارق بوده و از یک حقوقدان دور از انتظار است، بلکه اهانت به کارگزاران محترم دولت نیز هست.

 می‌پرسند؛ آیا وقتی حضرت امیرالمومنین(ع) حاکمی را در یک منصب قرار می‌دادند فقط به صداقت و ایمان او توجه داشتند و یا کارآمدی و کاربلدی او را هم در نظر می‌گرفتند؟! و بعد می‌گوید، «قنبر» پاک و متدین بود ولی امیرالمومنین(ع) قنبر را فرماندار یا استاندار نکرد ولی برای سامان دادن به امور فارس «زیاد بن ابیه» را استاندار فارس کرد که وی پدر عبیدالله بن زیاد بود و نتیجه می‌گیرد که برای حل برخی از مشکلات پیچیده می‌توان از افرادی نظیر «زیاد بن ابیه» هم استفاده کرد؟!

در این خصوص گفتنی است؛
الف: درباره زنازاده بودن «زیاد بن ابیه» که لقب «ابن ابیه» به همین علت بر او نهاد شده است باید گفت؛ حضرت امیر علیه‌السلام این اتهام را درباره وی «غیرثابت» دانسته‌اند و این هنگامی بود که «زیاد» از جانب حضرت به استانداری فارس منصوب شده و به آشوب آن سامان پایان داده بود و معاویه برای فریب زیاد نامه‌ای به او نوشته و ابوسفیان را پدر وی و زیاد را برادر خود نامیده بود.

حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام طی نامه‌ای که در نهج‌البلاغه موجود است - نامه 44 - خطاب به او می‌فرمایند؛ «اطلاع یافتم که معاویه برای تو نامه‌ای نوشته تا عقل تو را بلغزاند و اراده تو را سست کند، از او بترس که شیطان است و از پیش رو و از راست و چپ به سوی انسان می‌آید تا در حال فراموشی، او را تسلیم خود سازد و شعور و درکش را برباید».

از این نامه به وضوح پیداست که امیرالمومنین(ع) مولود نامشروع بودن زیاد را امری غیرثابت و ادعای ابوسفیان در حق وی را نامشروع دانسته است. ضمن آن که به گواه تاریخ، هنگام نصب به استانداری فارس، چنین شهرتی درباره او مطرح نبوده است.

گفتنی است؛ «زیاد» در جنگ صفین در سپاه علی ‌علیه‌السلام حضور داشت و از بیعت با معاویه سر باز زد، بعد از شهادت امیرالمومنین(ع) نیز به حضرت امام حسن علیه‌السلام پیوست و البته، بعد از شهادت آن حضرت با وساطت مغیرهًْ‌ بن شعبه، نزد معاویه رفت و از جانب او به حکومت بصره منصوب شد. و در این دوران است که «زیاد» دست به جنایات فراوانی می‌زند و مخصوصا بر شیعیان سخت می‌گیرد تا آنجا که جناب «حجر بن عدی» و همراهان آن بزرگوار را به شهادت می‌رساند.

ب: با توجه به آنچه از تاریخ مکتوب و نظر مورخان بزرگ شیعه نقل شد، اولا؛ شهرت «زیاد» به فرزند نامشروع، از نظر و نگاه حضرت امیرالمومنین(ع) «امری غیرثابت» بوده است، ثانیا؛ سوابق وی تا قبل از پیوستن به معاویه و استانداری بصره که بعد از شهادت امام حسن علیه‌السلام اتفاق افتاده، سابقه منفی نبوده است. بنابراین برخلاف آنچه آقای رئیس‌جمهور به آن استناد کرده است، حضرت امیر(ع)، یک فرد بدنام! و بدسابقه را به استانداری فارس منصوب نفرموده‌اند، بلکه او بعدها به معاویه پیوسته و در بصره دست به جنایت زده است. طلحه و زبیر هم که از اصحاب رسول خدا(ص) بودند، قبل از جمل، در کنار امیرالمومنین حضور داشته و از یاران آن حضرت بودند ولی بعدا علیه حکومت امام علی(ع) خروج کرده و در مقابل آن حضرت ایستادند. آیا تعریف و تمجید حضرت از آن دو تا قبل فتنه جمل از نگاه آقای رئیس‌جمهور «باعث تعجب»! است؟!

ج: سراسر نهج‌البلاغه، غررالحکم، تاریخ مکتوب و کتاب‌های احادیث و روایات مالامال است از تأکید و اصرار امیرالمومنین علیه‌السلام بر ضرورت تقوا، ایمان، خداترسی، التزام به اسلام، پاکدامنی و پاکدستی، همه آحاد مردم و مخصوصا مسئولان و معلوم نیست چرا آقای رئیس‌جمهور آن همه توصیه‌های حضرت درباره ویژگی‌های ضروری برای تصدی مسئولیت را نادیده گرفته و به ماجرای «زیاد» آنهم به گونه‌ای کاملا مخدوش و یک خط در میان! استناد کرده است؟! کاش آقای روحانی، فقط به یک نمونه از نظر امام علی(ع) که در آن بر ضرورت ایمان و تقوای مسئولان اشاره و تاکید نشده باشد، اشاره می‌کردند! تا علاوه بر جایگاه ریاست‌جمهوری، حرمت روحانیت را هم حفظ کرده و مخدوش نمی‌کردند!

د: تمثیل آقای روحانی، اهانت آشکار به وزرا و استانداران نیز هست و این توهم را پیش می‌کشد که ایشان - خدای ناکرده - در انتخاب و انتصاب مسئولان اجرایی، توجه چندانی به ایمان و تقوی و پاکدامنی آنها ندارند!

6- رئیس‌جمهور محترم در بخشی از سخنان خود با انتقاد به عدم احراز صلاحیت برخی از داوطلبان، می‌فرمایند؛ «باید مُرّ قانون انجام شود و نه مُرّ سلیقه»! که دراین‌باره گفتنی است؛

الف: آقای دکتر روحانی برای این ادعای خویش هیچ نمونه‌ای ارائه نمی‌کنند و حال آن که ایشان یک حقوقدان هستند و از این اصل حقوقی به خوبی باخبرند که «البیّنهًْ علی المدعی» یعنی آن که ادعایی می‌کند و اتهامی می‌زند ملزم است برای اثبات ادعای خود دلیل و سند ارائه کند.

ب: التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه «مُرّ» قانون است و بدیهی و منطقی نیز هست. و اما، آنچه آقای رئیس‌جمهور به عنوان ویژگی‌های مورد نظر خود برای احراز صلاحیت داوطلبان برمی‌شمارند «مُرّ سلیقه» است و در هیچ جای قوانین و مقررات انتخاباتی نیامده است.

ج: متاسفانه آقای رئیس‌جمهور به گونه‌ای از التزام عملی به اسلام یاد می‌کند و آن را جدا از «کاربلدی»، «کارآمدی» و «مدیریت» مطرح می‌کند که گویی اینگونه ویژگی‌ها با التزام به اسلام در تضاد و تقابل است! و این همان، دعوای انحرافی «تعهد و تخصص» است که آقای رئیس‌جمهور بهتر می‌دانند چه کسانی و با چه منظوری به آن دامن می‌زدند و متاسفانه امروز جناب ایشان بی‌آن‌که به مفهوم این دوگانه‌سازی توجه داشته باشند، از آن یاد می‌کنند!

7- آقای روحانی اظهارنظر عجیب دیگری نیز دارند. ایشان مجموعه اصلاح‌طلبان و کارگزاران و مدعیان اعتدال در کشور را بین 7 تا 10 میلیون نفر ارزیابی می‌کند! و می‌گوید، همانگونه که اقلیت‌های یهودی و مسیحی و زرتشتی هر کدام نماینده خود را در مجلس دارند چرا این جمعیت 7 تا 10 میلیونی نباید وارد مجلس شوند؟! در این‌باره گفتنی است؛

الف: شمار مورد اشاره‌ آقای روحانی هیچ سند قابل تکیه‌ای ندارد که بگذریم!

ب: باید از آقای روحانی پرسید آیا جنابعالی جمعیت مورد ادعای خود را بیرون از اعتقادات اسلامی تلقی می‌کنید که می‌فرمائید مانند اقلیت‌های دینی یهودی و مسیحی و زرتشتی در مجلس شورای اسلامی به آنان سهمی داده شود؟!

و درباره اظهارات روز پنج‌شنبه آقای روحانی گفتنی‌های دیگری نیز هست که برای اجتناب از اطاله کلام، فعلا می‌گذاریم و می‌گذریم.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۷۸
در انتظار بررسی: ۱۳۱
غیر قابل انتشار: ۷۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
15
195
برو به فکر قیامت و جواب و حسابت باش انقدر دست و پا نزن.بسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
17
210
برادر حسین، قلم شما بدلیل سابقه تان در عدم رعایت انصاف و صداقت اعتباری ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
17
156
شریتمدار،کی میخوای دست ازاین کاراش برداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
16
157
خواهش ... کیهان رو منتشر نکنید آدم از اینهمه بی سوادی دچار تهوع میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
13
143
حسین آقا حرف های رییس جمهور عزیز را کاملا اشتباه متوجه شده
ما که فهمیدیم رییس جمهور چه گفت و درست هم گفت
حامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
14
101
درود بر رئیس جمهور مردمی دکتر حسن روحانی . همه حرفهایش با حساب و کتاب و منطق است و کاملا درست و بجا بیان کردند ! سلام بر معلم اخلاق ! کیهان همیشه مخالف !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
12
120
کیهان مانند محصولش احمدی نژاد استاد مغالطه است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
146
25
سراسر حرفاش حق بود
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
11
113
اقای شریعتمداری *از یار دیرین شما(احمدی نزاد ) که از او 8 سال تمام دفاع می کردی چه خبر ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
9
112
روزنامه کبابی، خاموش باش:)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
81
27
شما صبح تا شب علیه این و اون بنویسید نقده اما دیگران چیزی بنویسند حمله است!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
70
چیه چی شده اینقدر شلوغ میکنی آقای شریعتمداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
6
54
چیه؟چی شده اینقدر ناراحتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
6
57
این شریعتمداری بهش توجه نباید کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
7
48
روزنامه کیهان کارش همینه فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
8
60
آیاتوهین به رئیس جمهور مگر جرم نیست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
7
47
شریعتمداری خیلی جسارت پیدا کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
6
34
ایشان...کرده اند نه نقد
البته انتظار بیشتری هم از او نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
32
باسلام وآرزوی توفیق؛بازهم تاریخ رابنفع خووتفسیرکردندتانشان دهندتوجیه گران ماهری هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
36
برادر شریعت مداری
چرا بیدار نمی شودی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
23
فرافکنی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
7
42
مگه کیهان خواننده هم داره !!!
جوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
6
30
واقعاً که شاهکار و اوج سفسطه کردن را در این مقاله میتوان دید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
28
شریعتمداری خودشوگول میزنه
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
27
بازهم شما؟ واقعا حیاکنید بس است جناب شریعتمداری
م ت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
24
گو تو خوش باش كه ما گوش به ا ....له نكنيم!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
18
تحویل نگیرید
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
20
ارزش خوندن نداشت
عظیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
21
کسی که خوابه با یه تلنگر بیدار میشه.کیهان خودشو زده به خواب و توقع بیدارشدنش نابجاست.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
22
مطالب کیهان هیچوقت ارزش خوندن نداره. الان متاسفانه وقت گذاشتم یکم خوندم، نه انصاف داشت، نه منطق، نه واقعیت. پر از ...و خالی از استدلال درست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
15
کی میشه این ول بکنه دیگه
ناشناس
|
Pakistan
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
23
کیهان اینبار هم با دستپاچگی و عصبانیت به خیال خود جواب روحانی را داده است در حالی که استدلال روحانی بسیار ساده و مستحکم است و در جواب ان نیازی به صغری و کبری چیدن نیست فقط باید گفت حق با روحانی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
40
6
حسین آقادمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
27
7
مقاله منتطقیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
9
10
آقا ی شریعتمداری تا دق نده مردمو ول کن نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
43
9
دم حاج حسین گرم
بسیار منطقی و مستدل بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
20
فرق بین مر قانون و مر سلیقه ای که جناب دکتر روحانی بیان کردن. در همین مقاله های تند اقای شریعت مداری مصداق پیدا میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
12
خب این آقا به حساب خودش با منطق و استدلال جواب رئیس جمهور رو داده . پس باید جوابشو اگه منطق و استدلال داریم بدیم
فریبــــرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
13
اینا چیه این آقا بعنوان حرف مستند در جواب سخنان دکتر روحانی نوشته ! ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
13
خسته شدیم به خدا از منفی بافی های این آقا بابا با هم متحد باشید دشمن را دریابید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
15
خسته شدیم به خدا از این تحلیل های ابکی این فرد!!
فریبــــرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
12
اینا چیه این آقا بعنوان حرف مستند در جواب سخنان دکتر روحانی نوشته ! ؟
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
14
کلّهم سفسطه !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
10
اصلا جلوی این آقای شریعتمداری هر کاری بکنی و هرچیزی بگی چنان بهم می پیچیونه که ادم انگشت به دهن می مونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
14
مقاله مسخره را نخواندم چون ارزش خواندن ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
26
ببخشید شما در دوران احمدی نژاد چرا در مورد مشکلات و ضعف و ناتوانی های دولت قبل حتی یک کلمه هم مطلب ننوشتید و با سکوت خود مهر تائید بر اقدامات تاسف آور! دولت وقت زدید؟؟؟
مگر اشتغال و توسعه اقتصادی و ... در کشور با خالی بودن صندوق ذخیره ارزی و با قطع بودن روابط تجاری با بقیه کشور ها ممکن است؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
14
حاج حسين خيلي سعي كرده مودب باشه ولي نتونسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
15
این شریعتمداری ... کیه که خودشو علامه دهر میدونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
8
این شریعتمداری ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
9
این شریعتمداری چی امیخواد؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
12
مشکل کیهان این است که خود را حق مطلق میدانند. و دیگران را باطل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
12
باسلام وآرزوی توفیق؛بازهم شریعتمداری تاریخ رابنفع خودشان تفسیرکردندتانشان دهندتوجیه گران ماهری هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
9
وای که چه تحلیل پر از بغضی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
4
آقاي فقيهي!
براي استدلالهاش دلايل منطقي بياري عزيزم!
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
5
حرف حق تلخ است اما باید آن را پذیرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
6
این آقا رو ولش کنید، دیگه حنای نوشته هاش رنگی نداره. هر چی دوست داری بنویس عزیزم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
29
این آقا رو ولش کنید، دیگه حنای نوشته هاش رنگی نداره. هر چی دوست داری بنویس عزیزم.
پاسخ ها
اسماعیل
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
واقعا گل گفتی! دیگه ایشون زده به جاده خاکی! قبلاًها بهتر مینوشت!! از این نوشته، به قول خودشون مرغ پخته هم به خنده می افته!
نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
24
تو خوبی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
24
پرازسفسطه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
26
این یادداشت مانندبسیاری ازبادداشتهای حسین پرازسفسطه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
23
بابا حنات دیگه رنگی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
30
8
احسنت حاج حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
32
7
ایول. دمش گرم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
18
کم بدبین باش دمی با مردم باش
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
18
کیهان اینو نگه چی بگه؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
20
من موندم شریعتمداری هنوز نفهمیدی به هر کس حمله می کنه اون فرد در بین مردم محبوب تر می شه
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
16
حسین اقا!!!! مغلطه و فرافکنی میکنی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
5
18
مگه هنوز هم کسی کیهان رو میخونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
19
دنیاکجامیره ماکجامیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
28
4
بدهکار شد من که حق را به روزنامه می دم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
30
4
حقیقت تلخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
29
6
کجاش شدید اللحنه،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
22
خداوکیلی چقدر بد جواب داده مثلا خواسته جواب دندان شکن بده ولی بیشتر با جملات آقای روحانی بازی کرده به خورد خواننده داده . برادر شریعتمداری خیلی عجول شدی سعی کن بیشتر فکر کنی تا بهتر قلم بزنی .
به قول معروف : از حول حلیم تو دیگ نیفتی برادر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
18
جناب شریعتمداری اقای ربیس جمهور منتخب یک ملت است ومدافع حقوق همه جریانهای سیاسی وشما هم بخوبی می فهمید ایشان چه می گوید لطفا دل واپس نباشید و فرا افکنی نکنید
sina
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
15
عصبانیت زیاد برایتان مضر است برادر حسین. آرام باشید و بیشتر بیاندیشید.
هدایت
|
United States
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
16
جناب شریعتمداری اگر این روند ادامه یابد فردایی در کار نخواهد بود لطفا سخنرانی و تحلیل انتخاباتی آقای دکتر روحانی را گوش کنید شاید شما را بفکر وادار کند
hadad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
13
این روزنامه با تیراژ چند هزار تایی اگر اینگونه ننویسد که نامی از آن برده نخواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
12
یکی نیست به این شریعتمداری بگه آخه چرا این حرفهارودرباره ی دولت قبل در دورگذشته ...نمیکردی؟حالا شدی به رییس جمهور مردمی،دکتر روحانی توهین میکنی ؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
13
شمادر مورد اشاره‌ آقای روحانی هیچ سند قابل تکیه‌ای ندارد که بگذریم!
دو ساعته دارم به این حرف کیهان میخندم. خدایی عجب اعجوبه های این برادر حسین و تیمش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
14
برو اقای شریعتنداری دست از سر این ملت بردار
راست می گویی برو سوریه بجنگ
ازاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
26
5
احسنت به اقای شریتمداری واقعا اخر واقعیت رو بیان کردند . اگه کسی می تونه جواب دهد .
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
14
کیهان واقعا خجالت بکش
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
23
5
سخنان شریعتمداری کاملأ منطقی و با استدلال بیان شده
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
16
اقدام آقای شریعتمداری در قبال صحبت های آقای دکتر روحانی بمانند کودکی است که بر پیکر قدرتمند یک مرد بزرگ با مشت ضرباتی میزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
13
بیاندیش وبنویس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
13
کیهان زمان احمدی نژاد چیزی نمیدیدحالا انگار دیدش باز شده!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
12
با اين فرمايشات حاج حسين، از اين به بعد مجلس حق ندارد در مسائل تخصصي دولت اظهار نظر كند!!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
10
آقای شریعتمداری کمی مثبت بیاندیش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
10
جان مادرت کیهان مغلطه نکن
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
11
حیف از وقتی که برای مطالعه این مطلب گذاشتم متاسفانه سراسر هجو وبسیار سخیف بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
15
احسنت برآقای شریعتمداری
فرض کنید جنابعالی یک ماه سکوت کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ شما که این همه روشنگری می کنید چرا خود را در معرض رای مردم قرا نمیدهید تا افکار خود اجرایی کنید
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
3
با بند هفت موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
11
آقای شریعتمداری بهتر است که بجای سفسطه بازی و فریب افکار عمومی مخاطبان انگشت شمار خود ، واقعیات را آنگونه که هستند نشان دهید نه آنگونه که خود میخواهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
9
درود بر روحانی
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
11
آیامیلیاردها میلیارد پول بیت المال در گذشته که اختلاس شد عجیب نبود که کلا به ان موضوع ورود نکردی؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
12
سفسطه و مغلطه.
مجلسِ در رأس امور، باید اهتمام به محیط زیست و نظارت بر اجرا داشته باشه، همین مجلس نهم سال گذشته ردیف بودجه مبارزه با ریزگردها رو از لایحه بودجه 94 حذف کرد. این جواب هیچ که گفتی روشن است.
آقای روحانی کی گفتند که مسئولین لازم نیست تقوا داشته باشند؟ گفتند تقوای خالی برای مسئول یا قانون گذار کافی نیست. چر صغرا کبرا می چینی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
10
مگه کسی کیهان میخونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
9
منتقد کیهان هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
13
همانطورکه ازنظر شما دولت حق دخالت در تایید و عدم تایید صلاحیتها ندارد شما هم حق دخالت در امور مهم کشوری نداری

آقای شریعتمداری شما به هیچ وج تئوریسین خوبی نسیتی،بیشتر ژست انسانهای مظلوم رو گرفتی و مظوم نمایی میکنی
خیلی یاد مایلی کهن میندازیم
تظاهر تظاهر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
11
جناب اقای شریعتمداری از اینهمه تفرقه چه سودی میبری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
11
حرفای زیادی میزنه شریعتمداری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
13
كاشكي كانديد ميشدي تا راي مردم رو احساس ميكردي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
آدم نمیدونه در مورد این آقا چی بگه
ناشناس
|
Romania
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
برادر حسین!شما هم عقل کل نیستید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
7
بازم خوبه نخاسته اطاله کلام بکنه :))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
7
کمی بی اندیش وبعد بنویس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
آقای حسین شریعتمداری با همه چیز مخالف است حتی با خودش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
10
فقط یه مشت سفسطه و اظهار طلبکاری است این حرفها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
13
هر چه دلش بخواهد میگوید این آقا.
مجید جان
|
Romania
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
14
انگار نه انگار این دولت وارث هشت سال ویرانیست
که باعثش دولت مورد حمایت آنهاست
ما ملت این رو درک میکنیم وانتظاری بیش از این از دولت روحانی نداریم
فقط من موندم اگر روحانی رئیس جمهور نمی شد چه عاقبتی در انتظار این کشور بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
14
5
اگر منطق دارید جواب دهید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
جواب...خاموشي است ولي خيلي از اين عزيزان نميتوانند تحمل كنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
10
البته که صلاح نیست آقای روحانی به ایشان پاسخ دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
10
خفه شو مفنگی بی خاصیت خایه خور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
10
طبق معمول آسمان و ريسمان بافتن بيخود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
7
تقابل دو نظر این دو جناح از اول انقلاب بوده ولیتو این چنساله باید دنبال دلسوز واقعی بگردیم و اینکه چه کسی دلش برای پیشرفت مملکت می تپد نه زیاد نمودن تیراژ روزنامه ۸ سال گذشته را یادمان نرفته ه خیلی ها لال بودند.و الان .............
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
10
خداییش چه رویی داره این حسین شریعت مداری. من مطمئنم خودش هم مقاله خودش رو بخونه خندش میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
15
3
بسیار بسیار زیبا گفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
11
آقای شریعتمداری با رندی زایدالوصفی می خواهند اذهان مردم و مسئولین رو به استدلالات خودخواسته خود جلب کنند تا افکار رو منحرف کرده وبه مطامع جناحی خودشون برسند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
4
با نگارش مقالات محكم و منطقى بزنيدجواب این آقا رو بدهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
17
4
توهین نیست نقدی است به سخنان رییس جمهور فارغ از اینکه کسی بپذیرد یا نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
14
ببین کی از استبداد و شعور مردم حرف می زنه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
11
واقعا متاسف و دلسرد میشم
مجید
|
-
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
13
برای حسین شریعتمداری همین بس است که فکر میکنند تحلیل و تفکرات روحانی از سال 59 تا کنون می بایست دچار هیچ تغییر و تحولی نشده باشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
12
درود بر روحانی
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
14
حرف های این اقا را جدی نگیرید همین وبس
اشكذري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
18
3
دم حاج حسين گرم! مثل هميشه مستدل و منطقي. البته انتظار جواب منطقي نداشته باش!! مثل هميشه منتظر فحاشي افراد بي منطق باش!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
11
"این سخن رئیس‌جمهور محترم، بی‌احترامی به ملت و اهانت به شعور آنان است"
عجب .. به شعور من که یکی از این ملت هستم اهانت نشد.
لطفا از طرف خودتان صحبت کنید برادر حسین..
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
15
یادش بخیر
روزنامه کیهان رو قبلا میخریدم مینداختم زیر قفس طوطی هام. هی یادش بخیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
7
عجبا از دست شما
ازاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
15
3
احسنت به اقای شریتمداری واقعا اخر واقعیت رو بیان کردند . اگه کسی می تونه جواب دهد .
ارامی
|
United States
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
اقای حسین شریعتمداری شما اختیارتان ازریس جمهورهم بیشترهست اگر یکروزنامه معتدل چنین صبحتی میکرد روزنامه اش میبستن
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
پاسخ مورد 3-الف :
با توجه به اينكه اين روزها از سوي افراد مختلف رعايت قانون و .... مورد تاكيد قرار مي گيرد بنابراين مي توان گفت كه وضع قوانين پخته و بي عيب (يا كم عيب ) زير بناي پيشرفت و توسعه كشور بشمار مي رود.
نمايندگان مجلس كه تصويب قوانين را بر عهده دارند با وضع قوانين قوي و حذف و اصلاح قوانين بيجا و دست و پاگير در زمينه محيط زيست ، صنعت ، تجارت ، اقتصاد و .... مي توانند سهم مهمي در پيشرفت و توسعه كشور داشته باشند و دستگاههاي اجرايي را در انجام بهتر امور محوله كمك كنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
این آقای از خودراضی کیهان علاقه عجیبی به نوشتن "بخوانید فلان" داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
7
اعجوبه قلم حسین شریعتمداری، واقعا آدم می مونه چی بگه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
8
اگه شما مقالات اینو پخش نکنین فوقش دوهزار نفر بخونن!!
حسین
|
Romania
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
10
نخوندم چون نظرات و یا اظهارات شریعتمداری ارزش خوندن و وقت صرف کردن نداره.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
اقای شریعتمداری حرص نزنید لطفا ،حنای شما دیگر نزد مردم رنگی نداره چه بخواهید چه نخواهید مردم تفکر روحانی و اصلاحات را میپسندند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
اگه شما مقالات اینو پخش نکنین فوقش دوهزار نفر بخونن!!
دهی چهلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
7
حسین اقا نشان داده که با کلمات خوب بازی میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
6
نظرشمابرای خودتان وشماهمیشه آهنگ مخالف می زنید.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
ای خدا باز این حرف زد....چرا کسی جواب اینو نمیده....

یکی نیست بگه رکود گرانی و بیکاری رو دولت محبوب شما درست کرده....حالا انداختی گردن روحانی....
عجب ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
6
انتخاب عزیز * شما هم دیگه خیلی می ترسید اگر قرار است حرف حق ومنطقی و..هم گذاشته نشود چرا شما اقایان اقدام به ایجاد سایت کردید خدا قوت *این را بدانیم که حق تغالی ناظر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
14
4
درود بر شریعتمداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
15
4
حقا که سردار قلم است و کیهان هم سردار رسانه ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
16
3
مثل همیشه هشیار و بیدار است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
12
خداییش مرغ پخته هم از این تحلیل آبدوغ خیاری کیهانیسم به خنده میاد چی داره می گه ؟؟؟؟؟؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
12
اتفاقا کار شورای نگهبان یعنی دیکتاتوری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
7
اقاي احمدي نژاد برگرد و دل حاج حسين را شاد كن
رضا میانه
|
Austria
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
10
بابا ما دیگر از دست این روزنامه نگار و روزنامه اش خسته شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
10
بابا حرفای این بنده خدا رو جدی نگیرید چون فقط خودش و هیت تحریریه اش روزنامه شو میخونن . اره باباجان جدی نگیرید اره گلم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
10
کیهان مصداق بارز آزادی بیان اختصاصی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
9
از کل حرفاتون باید برای اطاله کلام می گذشتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
10
سالهاست كه ....متاسفم
مردم
|
Germany
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
2
آقای ...
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
12
جناب شریعتمداری ممنون از شما. با این نحوه انتقاد و حمله به سخنان رئیس جمهوری، به ما جوانان یاد میدهید که میتوان هر سخن چه نغز و چه غیر نغز را با شلوغ کاری و آسمان ریسمان بافتن پاسخ داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
11
این .... است
123456
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
13
سلام . خدا به ما کمک کنه از دست این گروه کیهانی
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
10
3
جانم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
14
باز هم طبق معمول ؛ چرت و پرت کیهانی
ناشناس
|
Moldova, Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
14
مزخرفه
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
17
4
نظرات رییس جمهور محترم متاسفانه نشان از ضعف جایگاه ریاست قوه مجریه دارد.
محمد حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
15
اين آقا ديگه شورش را در آورده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
23
5
دم حاج حسین گرم،کاملا منطقی بود...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
1
8
به این می گویند...!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
17
3
پر از عدالت
حکمت
|
-
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
11
یکی نیس بگه چن کلاس سیاست شناسی پاس کردی،البته اینکه سیاست شناسی نمیخواد داشتن چن کلاس سوادم کافیه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
15
مثل خود احمدی نژاد در هر مورد کارشناس است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
16
شریعتمداری. مثل خود احمدی نژاد در هر مورد کارشناس است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
14
حسین شریعتمداری که به این وآن گیر میدهد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
18
6
اقای شریعتمداری معلومه که انشا نویس خوبی هستی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
متاسفانه ایشون انشانویس خوبی هم نیستند؛ قبلن بهتر بودند؛ فقط میشه گفت خنده داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
4
22
دوغتو بنوش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
26
3
خیلی معقولانه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
29
3
خیلی معقولانه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
27
6
خیلی معقولانه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
24
10
باز حسن حرف زد و گاف داد...
نظرات بینندگان