arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۴۹۰۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۰ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۴

نماینده ولی فقیه در فارس: برقراری یک پرواز بین شیراز و نجف برای فارس سرشکستگی است

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: برقراری یک پرواز بین شیراز و نجف، برای فارس سرشکستگی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: برقراری یک پرواز بین شیراز و نجف، برای فارس سرشکستگی است.

به گزارش «انتخاب»، آیت‌الله اسدالله ایمانی، شنبه، سوم بهمن‌ در جلسه با متولیان راه‌اندازی پرواز شیراز به نجف اشرف، اظهار کرد: تمام ایران با عتبات عالیات پیوند دارند اما پیوند فارس و شیراز یک پیوند دیرینه و خاص محسوب می‌شود.

وی افزود: باور من این است که نباید خیلی مسائل خود را به مرکز گره بزنیم، ما خودمان دارای فکر و اندیشه و انسان‌های ارزشمند و فرهیخته‌ای هستیم و باید با مدیریت مناسب مسائل را در داخل حل و فصل کنیم.

آیت الله ایمانی بیان کرد: باید به شکلی ویژه به مسئله ارتباط با عتبات عالیات توجه شود. پرواز بین شیراز و نجف باید بازگشت مسافر و گردشگر را به‌دنبال داشته باشند، نه اینکه تنها زائران ایرانی را از شیراز به نجف برده و سپس همان‌ها را بازگردانیم.

وی، راه‌اندازی پرواز شیراز به نجف را قدم اول در شناساندن فارس و ظرفیت‌های آن برشمرد و گفت: این قدم یک گام ساده نیست و باید تمام دستگاه‌ها نظیر میراث، اوقاف، دانشگاه شیراز و علوم پزشکی، شهرداری و دیگر نهادها نیز همراهی و حضوری فعال داشته باشند.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه هر یک از دستگاه‌ها باید به معرفی ظرفیت‌های موجود بپردازند، لزوم ورود اوقاف برای معرفی امامزادگان، تلاش میراث برای معرفی جاذبه‌های تاریخی و فعال شدن دانشگاه‌ها برای بسترسازی تبادل دانشجو و گسترش گردشگری سلامت را یادآور شد.

وی افزود: بخش خصوصی باید به این عرصه وارد شود اما ورودی فعالانه داشته باشد. نباید بخش خصوصی را بازی دهید، نه اینکه مثل صنعت بخش خصوصی را وارد کنید و هزاران چوب به قلمش بزنید. بدبختی جامعه به دلیل قوانین دست‌و پا گیر است که دارد باعث خانه نشینی بخش خصوصی می‌شود.

وی بیان کرد: ما می‌خواهیم شیراز و فارس را به عراق و بعد هم به سایر کشورها معرفی کنیم. برقرار پرواز به نجف، باید گام اول باشد، این حرکت نتایج و برکات خوبی به‌دنبال خواهد داشت. می‌توان در سایر استان‌ها هم دفاتر را راه‌اندازی و مسافران و زائران را جذب کرد. البته باید موانع قانونی برطرف شده و بستر حرکت را تسهیل کرد. مردم به‌دنبال آسایش و راحتی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: باید به گردشگری اعتقاد داشته باشیم تا حرکت‌ها تسهیل شود، باور کنیم که با رونق گردشگری می‌توان فارس را مدیریت و ایجاد اشتغال و مشکلات را رفع کرد. استعداد گردشگری استان فارس می‌تواند خلاءهای موجود را پاسخگو باشد، مشروط به اینکه به آن به شکلی علمی و با برنامه‌ریزی توجه کنیم.

شاپور رستمی، معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس نیز از تصویب تشکیل صندوق حرم سوم اهل بیت(ع) و آغاز کار تدوین پیش‌نویس اساسنامه این صندوق خبر داد.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی این صندوق یکی از مصوبات هیئت دولت در سال 87 بود که در خصوص حرم‌های امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) وجود داشت اما حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) نیز در این صندوق قرار گرفت. اکنون پیش‌نویس اساسنامه این صندوق در حال آماده‌سازی است تا بتوانیم مشارکت بخش خصوصی را در این بخش فعال کنیم.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح توسعه 57 هکتاری حرم‌های شیراز گفت: در این زمینه مباحث حمل و نقل و ترافیک این طرح در اولویت قرار گرفت تا هرچه سریع‌تر مشکلات ترافیکی در طرح 57 هکتاری برطرف شود.

رستمی گفت: تلاش کرده‌ایم در سند چشم‌انداز 1404 گام‌های بلندی را برای شیراز و فارس در بخش گردشگری و زیارتی برداریم و در این راستا ابعاد مختلف کار را دیده‌ایم تا تمام دستگاه‌های دولتی بتوانند همراهی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه کارگروه گردشگری استان یکی از کارگروه‌های قانونی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس است، گفت: اولین اقدامی که انجام دادیم این بود که 6 کمیته را ذیل این کارگروه ترسیم کرده و مسئولیت آن را به عهده یک سازمان و نهاد واگذار کردیم.

معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس بر لزوم خروج از حالت شعار در فعالیت‌های گردشگری، تأکید و خاطرنشان کرد: لازم است تا حمایت‌های خود را از بخش خصوصی به منظور رونق گردشگری انجام داده و از فرصت‌ها استفاده کنیم.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان