arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۴۹۹۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۶ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۴

فصلی تازه در روابط ایران و فرانسه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور گفت: ما در دولت یازدهم توانستیم در کنترل تورم،‌ مهار رکود و تثبیت بازار قدم های مهمی برداریم و آماده ایم صفحه جدیدی در روابط ایران و فرانسه ورق بخورد.

به گزارش صداوسیما،آقای روحانی با تاکید بر گسترش مناسبات تهران و پاریس و اراده دو طرف در این باره ، برای احیای روابط اقتصادی پس از برداشته شدن تحریم ها، خواستار روابط جدید با فرانسه شد.

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت های موجود گفت: ما آماده ورق زدن برگی (جدید) در روابط دو کشور هستیم.

وی در این مراسم که توسط"'کارفرمایان فرانسه" موسوم به"'مدف" (Medef) ترتیب داده شده بود و وزیران امور خارجه و اقتصاد فرانسه هم حضور داشتند گفت:امروز با شرایط جدیدی که به دنبال توافق هسته ای حاصل شده، می توانیم حتی سطح همکاری های اقتصادی دو کشور را بیش از گذشته ارتقاء دهیم.

اقای روحانی همچنین گفت: توافق هسته ای نشان داد دیپلماسی و میز مذاکره چگونه می تواند گره های کور را با سر پنجه تدبیر و منطق باز کند و راه را برای رفاه ملت ها بگشاید.

رئیس جمهور با اشاره به گذر از دوران تحریم و سخت تاکید کرد: ما در دولت یازدهم، آرام و با قدم های کوتاه اما مقتدرانه و با اراده ای آهنین توانستیم مشکلات بسیار پیچیده اقتصادی را پشت سر بگذارنیم.

وی افزود: ‌این به معنای آن نیست که همه مشکلات تمام شده است اما توانستیم از بحرانها عبور کنیم. ما در کنترل تورم ،‌مهار رکود و تثبیت بازار ،‌جذب سرمایه ،‌توسعه نیروی انسانی ،‌روابط خوب با همسایگان توانستیم قدمهای مهمی را برداریم.

آقای روحانی افزود: حس من از ملاقات های گذشته با اولاند رئیس جمهور فرانسه ، تلفن ها و مکاتبات ما با یکدیگر و تلاش فرانسه برای دستیابی به توافق و دعوت ایشان از من برای بازدید رسمی از فرانسه به معنای اراده فرانسه است.

نظرات بینندگان