arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۶ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۰

احمدی نژاد: بشر یک گام بلند به نقطه موعود نزدیک شده

ایرنا نوشت: محمود احمدی‌نژاد گفت که بشر یک گام بلند به نقطه موعود نزدیک شده و امروز منتظر پرچمدار و پیش‌قراول است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا نوشت: محمود احمدی‌نژاد گفت که بشر یک گام بلند به نقطه موعود نزدیک شده و امروز منتظر پرچمدار و پیش‌قراول است.

احمدی‌نژاد، شامگاه چهارشنبه در مراسم بیست و هفتمین یادواره بزرگداشت مقام معلم در تالار وزارت کشور افزود: مدعیان سرمایه‌داری و دموکراسی به فضل الهی به پایان راه رسیده‌اند و دنیا منتظر راه‌، فرهنگ و الگوی جدید است؛ اندیشه‌ای که بتواند بطور حقیقی‌، سعادت اجتماعی و فردی انسان‌ها را تضمین کند.

ماموریت بزرگ تاریخی ملت ایران

احمدی‌نژاد اظهار داشت: وقتی تاریخ را مطالعه می‌کنیم، بطور قاطع به این نتیجه می‌رسیم تنها ملتی که ظرفیت‌، توانایی و شایستگی پرچمداری بشریت برای عبور از پیچ آخر و نقطه موعود را دارد ملت مومن، موحد و انقلابی ایران عزیز است؛ ملتی که با انقلاب اسلامی، این ماموریت بزرگ تاریخی را آغاز کرد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه وحشت مستکبران از ایران بدلیل قدرت دفاعی و اقتصادی نیست، تصریح کرد: تنها نقطه‌ای که آنان را از ایران نگران می‌کند، این است که ملت ایران استعداد و ظرفیت الگو شدن و پیشگام شدن را دارد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه مدعیان دموکراسی همه ظرفیت‌های خود را برای دو هدف به کار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: آنها می‌خواستند مانع حرکت ملت ایران شوند و اجازه ندهند که استعدادهای این ملت شکوفا شده و جامعه الگو و شاهد برپا شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه "دشمنان می‌خواستند چهره ملت ایران را مشوه کنند"، گفت: برای من قطعی است این جریانی که سردمداران استکبار به بهانه مقابله با او به منطقه ما لشکرکشی کردند، ساخته دست آنها بود و این جریان بدلی مقابل اندیشه بلند ملت ایران که منادی توحید، عدالت‌، آزادی و کرامت انسانی است، قرار داده شد.

احمدی‌نژاد افزود‌: این جریان بدلی را ساخته‌اند تا هرگاه اسمی از تحول، انقلاب، توحید و عدالت به میان آمد، بسرعت چهره آنها را در تلویزیون‌ها به نمایش بگذارند.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه ایستادگی ملت و رهبر گرانقدر ایران کاری کرد که این توطئه بسیار پیچیده به پایان رسید، گفت: آنها اکنون بدنبال برپا کردن جریان دیگری هستند که به جای خشونت بدنبال نرمی و ملاطفت است؛ جریانی که با استکبار می‌سازد، رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسد و نوعی فرهنگ دینی را ارائه می‌دهد که در مقابل حرکت انقلابی ملت ایران باشد.

وی در ادامه تاکید کرد که این پرده از نمایش بسیار زودتر پایین خواهد افتاد زیرا که در عالم یک بدبینی و بی‌اعتمادی نسبت به مستکبران و آگاهی از قدر و منزلت انسان بوجود آمده است.

احمدی‌نژاد با تاکید بر نقش معلمان افزود: ملت ایران هم شایستگی آن را دارد و هم توانایی که در سرزمین عزیز ایران، جامعه نمونه و شاهد را برپا کند.

احمدی‌نژاد با تمجید از سوگنامه نمایشی که در این مراسم در مورد زندگی حضرت فاطمه‌(س) از تولد تا شهادت به اجرا درآمد، گفت: این نمایشی که هنرمندان عزیز ما ارائه دادند، حادثه جاری تاریخ است؛ حادثه‌ای که در غدیر، در عاشورا و تا به امروز ادامه دارد و تا زمانی که آن اتفاق آخر رخ ندهد، حدیث مظلومیت موحدان و پاکان ادامه می‌یابد.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: نقطه پایان همه حسرت‌ها، آرزوها و مظلومیت‌ها، تحقق آن وعده الهی است؛ یعنی حاکمیت عدالت، ایمان، توحید و عبودیت در سرتاسر زمین.

وی گفت: اعتقاد ما این است که امروز در پیچ آخر قرار داریم؛ همه آمده‌اند، خوب و بد، پاکان و ناپاکان. پاکان در راه حاکمیت پاکی و ناپاکان برای سلطه‌گری و چپاول و شیطنت؛ و همه آن چیزی که بشر به اتکا خودش و منقطع از آسمان می‌توانسته عرضه کند، ارایه کرده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به اندیشه‌های مادی گفت: مارکسیسم آمد، چشم‌ها را خیره کرد و وعده‌هایی داد؛ امیدهایی آفرید اما بدتر از همه طاغوت‌ها و طغیان‌گران قبل از خود، بشریت، انسانیت و حقیقت انسان را به مسلخ برد و نه تنها عدالت نیاورد، بلکه ظلمی مضاعف و بی‌سابقه حاکم کرد.

وی افزود: پس از آن جریان سرمایه‌داری آمد که حاصل آن حاکمیت فقر و تبعیض بر بیش از نیمی از عالم، جنگ، کشتار و تسخیر شد.

احمدی‌نژاد در ادامه افزود: امروز هم می‌بینیم که برای نجات خود داستان 11 سپتامبر را طراحی کردند و ماجرای آن فرد مشهوری که این روزها بر سر زبان‌هاست.

احمدی‌نژاد گفت: آنها بهانه‌ای ساخته و حمله و اشغال کردند و در مقابل چشمان 7 میلیارد انسان، دروغ گفته و بیش از یک میلیون را کشتند.

وی ادامه داد: امروز که این پرده از نمایش توطئه علیه بشریت به پایان رسیده است، پرده دیگری آغاز کردند که همه اینها نشان از سردرگمی و بن‌بست و به پایان راه رسیدن این اندیشه ضد‌انسانی است.

وی تصریح کرد: آنها نتوانستند یک مدینه فاضله سرشار از آزادی‌، رفاه و کرامت انسانی به ارمغان آورند بلکه حتی در مرکز مدعیان سرمایه‌داری و دموکراسی، فقر و تبعیض در اوج است.

احمدی‌نژاد در بخش پایانی سخنان خود به یک ماموریت سنگین اشاره کرد و گفت: ما باید به سرعت یک جامعه‌ای را با ویژگی‌های متعالی برپا کنیم و یقین دارم می‌توانیم کشوری داشته باشیم که در آن فقر، تبعیض، بیکاری و بی‌مسکنی نباشد.

اجرای خوب هدفمندسازی یارانه‌ها، بیانگر قدرت اقتصادی و مدیریتی ایران

احمدی‌نژاد گفت: ما می‌توانیم ضمن آنکه در اقتصاد دنیا پیشتاز باشیم، در عرصه علم و فناوری نیز جزء کشورهای پیشرفته‌ دنیا قرار گیریم.

وی همچنین با اشاره به طرح هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: ملت ایران این طرح بزرگ را با موفقیت اجرا کرد و شاهد بودید که مسئولان اقتصاد جهانی چه گفتند.

وی یادآورشد: آنها می‌گفتند ما باور نمی‌کردیم این طرح اجرا شود؛ اما اجرای این طرح نشان داد که ملت ایران قدرت توانمند اقتصادی و مدیریتی دارد.

معلمی، بالاترین جلوه ولایت است

احمدی‌نژاد با اشاره به جمله‌ای از امام راحل که فرمود، "معلمی شغل انبیاء است"، گفت: اعتقاد من این است که بالاترین جلوه ولایت، معلمی است.

وی افزود: امروز ماموریت ما برپایی جامعه‌ای با انسان‌های متعالی است و در انجام این ماموریت تاریخی، نقش محوری و کلیدی را جامعه فرهنگیان و معلمان انسان‌ساز ایران اسلامی برعهده دارند.
نظرات بینندگان