arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۰۸۳۴
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۹ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۴

درخواست رئیس سازمان فضایی از رئیس جمهور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس سازمان فضایی ایران از رئیس جمهور خواست با تشکیل شورای عالی فضایی تا قبل از پایان سال برنامه راهبردی فضایی را تصویب کند.

به گزارش مهر، محسن بهرامی در مراسم روز فناوری فضایی که عصر امروز چهارشنبه در سالن اجلاس سران و با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به ساماندهی مجدد دبیرخانه شورای عالی فضایی کشور، تشکیل کارگروه ها و اتاق فکر برای این دبیرخانه اظهار داشت: برنامه راهبردی ۱۰ ساله دوم فضایی کشور برای تصویب در شورای عالی فضایی آماده شده است.

دبیر شورای عالی فضایی افزود: امیدواریم با عنایت رئیس جمهور تا قبل از پایان سال این برنامه راهبردی در شورای عالی فضایی به تصویب برسد.

وی با اشاره به موفقیت دستگاه دیپلماسی کشور در زمینه رفع تحریم ها گفت: خوشبختانه امسال با توجه به عنایات مقام معظم رهبری و نیز توجه دولت به فناوری فضایی جایگاه این فناوری در توسعه کشور دیده شده است.

بهرامی با بیان اینکه برای بومی سازی فناوری فضایی در کشور اتفاق نظر وجود دارد، این فناوری را پیشران و محرک توسعه اقتصادی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سازمان فضایی ایران به جایگاه قانونی خود بازگشته است، امیدواریم بتوانیم نیازمندی های کشور را در این عرصه برآورده کنیم.

وی ادامه داد: با تصویب برنامه راهبردی ۱۰ ساله دوم فناوری فضایی در کشور می توانیم به بسیاری از دستاوردهای بومی و برنامه‌های مدنظر و سیاست های کلان کشور در این عرصه رسیده و آن را عملیاتی کنیم.

بهرامی از برگزاری جشنواره ماهواره دانشجویی مکعب فضایی که توسط سازمان فضایی ایران طراحی شده است، خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره با هدف تهیه یک ماهواره دانشجویی کلید خورده است و امسال به اجرا می رسد. در این زمینه دکتر ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور قول اولیه حمایت از این جشنواره و طرح های دانشجویی را در این زمینه داده است.
منبع: مهر
نظرات بینندگان