arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۰۸۵۱
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۲۱ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۴

داعش وارد تجارت کلیه شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع معتبر از موصل به ایرنا خبر دادند، گروه تروریستی و تکفیری داعش در ادامه جنایات ضد انسانی، خود در مناطق تحت اشغال ، اقدام به فروش کلیه با قیمت هایی بالا می کند.

این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، درگفت وگو با ایرنا گفتند: بیمارستان های موصل به دستور داعش اقدام به خرید کلیه به قیمت 5 میلیون دینار(حدود4200 دلار) می کنند و درمقابل آن را به سه برابر قیمت، یعنی 15 میلیون دینار (12هزار و500 دلار) به دریافت کنندگان کلیه، می فروشند.

این منابع تاکید کردند، شمار زیادی از مردم موصل بدلیل نیاز مالی اقدام به فروش کلیه های خود کرده اند و تاکنون نزدیک به 126 مورد ثبت شده تنها در بیمارستان مرکزی موصل وجود دارد.
براساس این گزارش گروه تروریستی و تکفیری داعش با بهره گیری از ضعف اقتصادی مردم کلیه ها را به سه برابر به خود مردم نیازمند می فروشد و از این طریق تجارت جدیدی بنام تجارت کلیه راه انداخته است.

همچنین مردم محلی در این شهر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اربیل تایید کردند که افزایش قیمت ها و نبود درآمد و قطع شدن حقوق ها سبب شده است مردم به شدت گرفتار بحران معیشتی شوند.

پیشتر، منابع بین المللی، گزارش هایی از ارتباط داعش با دلالان بین المللی و قاچاق اعضای انسان منتشر کرده بودند.

داعش از بهار امسال با تبدیل یکی از کاخ های صدام دیکتاتور معدوم عراق در موصل، به بیمارستانی ویژه، رسما کار تجارت با اعضای بدن انسان را شروع کرد.

سعید مموزینی مسئول اطلاع رسانی شاخه 14حزب دمکرات کردستان عراق خرداد ماه گذشته گفته بود که مدارکی در اختیار دارد که این گروه تروریستی اعضای بدن انسان را به برخی کشورها صادر می کند. 

نظرات بینندگان