arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۱۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۸ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۴
در دیدار با محمد جوادظریف

هاموند: باهمکاری ایران می توانیم برای چالش های منطقه راه حل پیدا کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس صبح روز جمعه در دیدار با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران با تاکید بر ضرورت عادی سازی روابط میان دو کشور تصریح کرد: با همکاری هم می توانیم برای چالش های منطقه ای راه حل پیدا کنیم.

فیلیپ هاموند گفت: ما با همکاری دوجانبه و بر مبنای حسن نیت تلاش می کنیم تا از عادی سازی روابط میان دو کشور اطمینان حاصل کنیم.

وی افزود: البته ما چالش های زیادی را ناشی از سال ها روابط محدود داشته ایم اما برای فائق آمدن بر آنها تلاش می کنیم.

وزیر خارجه انگلیس ادامه داد: با این کار ما می توانیم با هم همکاری کنیم و همدیگر را بهتر بشناسیم و برای برخی از چالش های منطقه ای راه حل پیدا کنیم.

هاموند همچنین گفت: ما امروز صبح شرایط سوریه، یمن و عراق و تنش های گسترده تر میان طرف ایران و طرف عرب در منطقه خلیج فارس را مورد بحث قرار دادیم.

وی افزود: به نظر ما هر چه ما بیشتر در این موارد گفت و گو کنیم، راحت تر می توانیم راه های قابل قبول برای گسترش پایداری در منطقه ایجاد کنیم و مردم منطقه نیز می توانند برای ساختن آینده شان تمرکز کنند.

وی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با ظریف گفت: امیدوارم این آغاز دیدارهای آینده مان باشد.

ظریف نیز در باره این دیدار گفت : فرصت بسیار خوبی بود که در حاشیه اجلاس کمک کنندگان به سوریه دیدارهای دوجانبه ای در لندن با مقامات انگلیس داشته باشیم.

وزیر خارجه ایران افزود: در دیدار امروز علاوه بر مسایل منطقه ای در مورد نحوه اجرای برجام و همچنین موضوع همکاری های بانکی و اقتصادی و سرمایه گذاری صحبت کردیم.

وی افزود: دراین دیدار توافق کردیم که تا چند هفته دیگر دو کشور صدور ویزا برای شهروندان عادی و گذرنامه های عادی شروع کنند.

ظریف افزود: به نظر ما این اقدام، یک حرکت مثبت در جهت تبادل بیشتر بین مردم دو کشور است و امیدواریم که به درک بهتر از یکدیگر کمک کند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان