arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۱۰۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۰ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۴

بان کی مون: اوضاع سوریه شبیه جهنم است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 دبیرکل سازمان ملل متحد، امروز در سخنانی در کنفرانس لندن با بیان اینکه سوریه به جهنم شبیه‌تر شده است، از جامعه جهانی خواست برای تقویت مذاکرات سیاسی برای حل بحران این کشور تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل، امروز- پنجشنبه- طی سخنانی در کنفرانس کمک‌کنندگان به سوریه در لندن گفت: «اوضاع در سوریه به جهنم شبیه‎تر شده است.»

بان کی‌مون گفت: «راه‌حلی نظامی وجود ندارد. گزینه سیاسی تنها راهکار ست؛ مذاکرات فراگیر سیاسی ملت سوریه را از رنج و سختی‌ها طاقت‌فرسا نجات خواهد داد. جامعه جهانی برای تقویت گفت‌وگوهای سیاسی بین طرف‌های سوری برای پایان دادن به این بحران تلاش کند.»

«دونالد تاسک» رئیس اتحادیه اروپا نیز گفت: «بعد از گذشت سال‌ها درگیری، مردم سوریه امید خود را از دست داده‌اند. ما تعهد اخلاقی داریم که این امید را بار دیگر به آنها باز گردانیم.»

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا، که در این کنفرانس لندن حضور داشت، اعلام کرد، امروز طی تماسی تلفنی با همتای روسی خود «سرگئی لاوروف» درباره «نحوه اجرای آتش‌بس و ارسال کمک‌ها به غیرنظامیان محاصره شده در سوریه» رایزنی کرد.

پس از خبر شکسته شدن محاصره افزون بر 4 ساله شهرک‌های شیعه‌نشین «نُبُل» و «الزهراء» در ریف شمالی حلب، «هیئت نشست ریاض» از مذاکرات با دولت سوریه در ژنو انصراف داد.

آمریکا و دیگر کشورهای دشمن سوریه، دمشق را عامل معلق شدن این مذاکرات ادعا کردند.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان