arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۱۲۹۰
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۰۸ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۴

مادلین آلبرایت از هیلاری کلینتون حمایت کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«مادلین آلبرایت» وزیر خارجه اسبق آمریکا روز شنبه با متهم کردن «برنی سندرز» یکی از دو نامزد حزب دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 به «بی‌دانشی»، رسما از «هیلاری کلینتون» دیگر نامزد این حزب اعلام حمایت کرد. 

آلبرایت که با شبکه «ان‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، گفت: «ما باید رئیس‌جمهوری داشته باشیم که از همان روز نخست برای مقابله با مسائل، آمادگی داشته باشد. من هرگز چنین وضعیت پیچیده‌ای را در عرصه بین‌الملل شاهد نبوده‌ام و اکنون به هیچ وجه زمان آن نیست که کسی به هنگام کار، یاد بگیرد.»

سندرز که خود را یک سوسیالیست می‌خواند، در مسائل خارجی حامی گفت‌وگو با کشورهاست و در موضوعات داخلی نیز منتقد ساختار سرمایه‌داری است. وی می‌گوید کلینتون نماینده ساختار سیاسی آمریکا است و او نماینده مردم و طبقه عادی جامعه. 

آلبرایت با حمایت از مواضع کلینتون، گفت موضع‌گیری‌های سندرز در مسئله سیاست خارجی، وی را «غافلگیر» کرده است. 

وی با اشاره به پاسخ‌های سندرز به سوالی در مورد اینکه دشمن اصلی آمریکا کدام کشور است، گفت: «من از کمبود اطلاعات وی، بسیار نگران هستم. تصور می‌کنم که او پاسخ‌های بسیار ساده‌ای داد، در حالی که وزیر (سابق) کلینتون، نه فقط در مورد اینکه در هریک از این کشورها چه خبر است، صحبت کرد، بلکه در عین حال در مورد دیگر نگرانی‌ها و همچنین روابط ما با هریک از آن‌ها و اینکه ایالات متحده باید به دنبال چه چیزی باشد، صحبت کرد.»

آلبرایت 78 ساله، در ادامه اظهارات سندرز را که گفته است موضع‌گیری‌هایش در زمینه سیاست خارجی از کلینتون بهتر است، «ارزیابی‌ای عجیب» توصیف کرد و گفت کلینتون تجربه زیادی در زمینه سیاست خارجی دارد.

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته در آمریکا، سندرز که تا چند ماه قبل با اختلاف زیاد از کلینتون عقب بود، حالا به فاصله چند درصدی وی رسیده است. او در رقابت‌های درون حزبی ایالت آیووا، تنها با اختلاف 0.3درصدی از کلینتون شکست خورد. 

نظرات بینندگان