arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۱۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۹ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۴

طباطبایی: عدم التزام به اسلام یعنی کفر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم مد نظر قرار دادن ارزش‌ها و نظر مردم در روند بررسی صلاحیت‌ها، حفظ ملیت کشور را در گرو احترام گذاشتن و بها دادن به ملت دانست.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی در گفت‌وگو با جماران، درباره عملکرد انتخابات پیش رو و پروسه بررسی صلاحیت کاندیداها اظهار کرد: اتفاقی که درباره تعداد بسیاری از رد صلاحیت ها افتاده است، به نظر من خوب نیست.

وی با انتقاد از رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت بخش اعظمی از کاندیداهای انتخابات آتی افزود: اصلا چرا باید چنین شود و سپس گمانه‌زنی‌هایی از رویکرد آتی شورای نگهبان در خصوص بررسی مجدد صلاحیت‌ها و احتمال احراز و تائید صلاحیت بخشی از کسانی که پیشتر مورد تائید قرار نگرفته‌اند، صورت بگیرد. متاسفانه در بروز چنین شرایطی ملیت در حال ضایع شدن است که در صورت بروز چنین اتفاقی، آرمان‌های نظام مورد آسیب قرار خواهد گرفت.

وی در عین حال تاکید کرد: حفظ ملیت کشور در بها دادن به مردم و احترام گذاشتن به آنهاست و این که مدام نگوئیم این شخص دین دارد و دیگری ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی در تشریح بخشی از دلایل رد و عدم احراز صلاحیت افراد برای انتخابات عنوان کرد: هنگامی که گفته شود فردی ملتزم به اسلام نیست، یعنی کافر است که گفتن چنین موضوعی چندان صحیح نیست. البته ممکن است بداخلاقی‌هایی در این میان وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: به طور یقین روند بررسی‌ها از سوی شورای نگهبان هرچه بهتر باشد، استقبال بیشتری را از جانب مردم برای حضور باشکوه و پرشورتر در انتخابات آتی شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

نظرات بینندگان