arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۱۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۳ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۴

وزیر اطلاعات: نامزد ها قول ناممکن ندهند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر اطلاعات گفت: در 7 اسفند ماه شرکت مردم و صندوق‌های رای با جهان سخن خواهند گفت و همه وظیفه داریم که برای مصونیت کشور از نگاههای بد در این انتخابات شرکت نماییم.

به گزارش فارس، سید محمود علوی وزیر اطلاعات به مناسبت ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در مرکز جامع علمی و کاربردی با اشاره به انقلاب‌ها و مبارزات در سایر کشورها، اظهار داشت: انقلاب‌ها و مبارزات دو ضلع دارد یا نظامی است یا سیاسی.

وی افزود: در انقلاب اسلامی ایران که یک انقلاب استثنایی بود، امام(ره)  فعالیت را در اسلحه نمی‌دید بلکه در مردم می‌دید و تکیه ایشان بر مردم بود؛ امام(ره) در راهبردها و هدایت‌های خود هیچ وقت توصیه به تهیه اسلحه و کار نظامی نمی‌کردند.

علوی با تاکید بر اینکه امام(ره) تأکیدشان بر حرکت مردمی و وحدت بود، خاطرنشان کرد: امام(ره) نه تنها قدرت مردم را قدرت فائقه می‌دانستند بلکه برعکس کسانی که نیروی نظامی را برای سرنگونی حکومت طاغوت می دانستند، فکر می‌کرد.

وی گفت: امام(ره) نیروهای نظامی و ارتش را بخشی از مردم می‌دانستند و همیشه سخن و خطابشان به آنها مهربانی بود و مردم نیز به تبعیت از امام(ره) با شاخه گل از ارتش استقبال می‌کردند که این حرکت و نگاه امام(ره) باعث تحول در ارتش شد.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: این نوع نگاه و در ادامه، نگاه مقام معظم رهبری به مردم و مردمی بودن، باعث تداوم انقلاب شکوهمند اسلامی است.

علوی افزود: فرهنگ اسلامی، پیامبر(ص) را برای مردم می‌داند، قرآن را برای مردم می‌داند، مکتب برای مردم و همه جا همه چیز برای مردم است. امام(ره) خودش را برای مردم و ارزش و بهاء را به مردم می‌دادند و فرمودند شما حرمت مردم را حفظ کنید، اگر مردم باشند دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند، بکند.

به گفته وی، در مدیریت 8 سال دفاع مقدس نیز مردم مشارکت بالایی داشتند و امام(ره) با قدرت و با حضور همه اقشار مردم، آن حماسه‌ها را آفریدند.


وزیر اطلاعات حضور مردم را باعث تحکیم پایه‌های نظام دانست و گفت: با پیام امام(ره) بود که مردم در همه صحنه‌ها حضور داشتند و از شهادت و مرگ در راه خدا هراسی نداشتند و با قدرت حضور آنها تمام حیله‌های دشمنان در دوران دفاع مقدس نقش بر آب شد و دشمنان این مرز و بوم ناکام ماندند.

علوی دیدگاه امام(ره) در عرصه اطلاعات را نیز تکیه بر مردم عنوان کرد و گفت: اطلاعات 36 میلیونی مورد تأکید ایشان بود و در اوایل انقلاب با این اطلاعات مردمی بود که خانه‌های تیمی گروهک‌های ضد انقلاب لو می‌رفت و مورد ضربه قرار می‌گرفتند.

وزیر اطلاعات با تأکید بر افزایش شاخص‌های امنیتی کشور به انفجارها و ناامنی در برخی کشورها، تصریح کرد: با همدلی و هم‌افزایی همه نیروهای خدوم در نیروهای نظامی و انتظامی امنیت خوبی در کشور ایجاد شده و با هدایت‌های مقام معظم رهبری همه نیروهای نظام دست بدست هم داده و با پشتوانه اطلاعات 80 میلیونی این امنیت به ارمغان آمده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای اشاره و گفت: در 7 اسفند ماه شرکت مردم و صندوق‌های رای با جهان سخن خواهند گفت و همه وظیفه داریم که برای مصونیت کشور از نگاههای بد در این انتخابات شرکت نماییم.

علوی ادامه داد: کاندیداها و طرفداران آنان با رعایت اخلاق و شرع مقدس در چارچوب قانون جمهوری اسلامی تبلیغ کنند و از تخریب دیگران و عوام فریبی و قول‌های ناممکن پرهیز کنند.

نظرات بینندگان