arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۱۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۰ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۴

سردار نقدی: عده‌ای می‌خواهند مبارزه با ظلم را افراط بنامند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه از ابتدا تا انتهای قرآن در باره مبارزه حق با باطل سخن گفته شده است گفت: انسانی که دنبال تعالی قرآن و رستگاری است از مبارزه حق و باطل فرار نمی‌کند تا به پیروزی یا حتی شهادت دست یابد.

به گزارش ایسنا، سردار نقدی در نشست 3 هزار نفری مسئولین بسیج دانشجویی سراسر کشور که در مصلای امام خمینی برگزار شد با بیان این که عزت و پیشرفت‌مان را مدیون فداکاری شهدا هستیم اظهار کرد:‌ باید از مکتب شهدا امام و قرآن درس بگیریم تا بتوانیم این راه را ادامه دهیم و به آخر برسانیم.

وی با بیان این که پیروزی درخشان سال 57 را مدیون بازگشت به قرآن هستیم تصریح کرد: قرآن در سوره حمد تاکید می‌کند که انسان باید در صراط مستقیم گام بردارد و انسان‌ها را به دو دسته تقسیم می‌کند. آنهایی که در صراط مستقیم می‌روند و گروهی که خدا بر آنها غضب کرده است. این دسته بندی بین متقین و کفار و منافقین را در سوره بقره نیز می‌بینیم و قدم به قدم که با قرآن پیش می‌رویم ماجرای آدم و شیطان، بنی اسراییل، موسی، فرعون، ابراهیم و نمرود، نوح و کفار، عیسی و صهیونیست‌ها و پیامبر اسلام (ص) و ابوجهل‌ها را می‌شنویم. پس همیشه در جامعه بشری دو جریان حق و باطل حضور داشته‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این که تعالی بشر و پیشرفت و عبور از بن بست‌ها در گرو مبارزه جریان حق و باطل است خاطر نشان کرد:‌ مبارزه حق و باطل راهی سخت است اما نتایج شیرین در دنیا و آخرت دارند.

نقدی گفت: شهدایی که در دفاع از حرم اهل بیت (ع) شهید شدند بر مبارزه حق و باطل ایستادگی کردند و یقین داشتند که هیچ مجاهدتی در راه خدا بدون پاداش نمی‌ماند.

وی با اشاره به این که در سال 57 مبارزات و ایستادگی‌های مردم ایران بدون پاداش نماند گفت: در سال 57 اکثریت مردم ایران بی سواد مطلق بودند و سیاست‌های ما به طور کامل توسط آمریکا تعیین می‌شد اما امروز ایران برای سیاست‌ دنیا تعیین تکلیف می‌کند که همه در پرتو ایستادگی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه در مصاحبه با خبرنگاری گفتم در سال 2015 چیزی به اسم اسراییل نخواهیم داشت و او دلایل این ادعای من را پرسید، توضیح داد: برای آن خبرنگار توضیح دادم عراقی که در چنبره صدام آمریکایی بود الان در دست چه کسانی است؟ و لبنان و فلسطین و یمن که در سیطره ظالمان بودند بخش اعظمی از آنها در حال حاضر در دست مجاهدین اسلام است. همچنین در بحرین و حجاز شاهد این پیروزی‌ها بودیم و اسلام با سرعت پیش می‌رود و همه این پیشرفت‌ها ثمره ایستادگی بر حق و جایزه مقاومت است.

نقدی با تاکید بر این که اگر می‌خواهیم عظمت انقلاب را ادامه دهیم لازمه‌اش ایستادگی است تصریح کرد:‌ عده‌ای زندگی کردن بدون درد سر را ترجیح می دهند و می‌گویند چرا هزینه بدهیم، بهتر است با طاغوت تعامل کرده، با هم کنار بیاییم و اجازه ندهیم که این طور علیه ما حرفهای بد بزنند در حالی که در زمان پیامبر اسلام (ص) عده‌ای ایشان را ساحر و مجنون خطاب می‌کردند اما پیامبر (ص) دست از مبارزه برنداشتند و امروز در نتیجه ایستادگی ما عکس حاج قاسم سلیمانی روی قلب رزمندگان عراقی و سوری و یمنی است و عکس ولایت در دست تمام مردم آزادی خواه جهان است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به این که عده‌ای می‌گویند امروز زمان صلح امام حسن (ع) است گفت: امام حسن (ع) حتی یک سردار برایش نمانده بود اما امروز اگر رهبری اجازه دهد تا غروب نشده 500 سردار ما در جبهه دفاع از حرم حاضر می‌شوند.

نقدی با اشاره به این که عده‌ای معتقدند با دیپلماسی می‌توان به اهداف رسید گفت: ما به دیپلماسی لایق اعتقاد داریم و دیپلماسی که فضا را برای بیشترین امتیازگیری دشمن فراهم کند را لایق نمی‌دانیم.

وی با بیان اینکه یک مذاکره کننده مبتدی به خوبی می‌داند که در زمان مبارزه با دشمن نباید خود را ضعیف نشان دهیم گفت: در دوران مذاکره یکی از مسئولان ما در دانشگاه سخنرانی کرد و گفت: آمریکا با فشار یک دگمه می‌تواند کل نیروهای مسلح ما را نابود کند و این یک دیپلماسی لایق نیست. اگر آمریکا می‌توانست، در مورد غزه این کار را کرده بود.

وی با بیان اینکه مدعی می‌شوند ایران هراسی از بین رفته است گفت: در دوره‌ی قبل مذاکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کاندیداها برای برقراری زودتر و بهتر با ایران رقابت می‌کردند اما امروز شاهدیم که برای ضربه زدن به ایران از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

نقدی با اشاره به این که در شرایط پسابرجام 4 قانون در کنگره آمریکا علیه ایران تصویب شده است و 11 قانون دیگر در دست تصویب است گفت: یکی از این قانون‌ها اختصاص دو میلیارد و 308 میلیون دلار در بودجه سال 2016 آمریکا برای براندازی نظام ایران و 4 کشور دیگر به عنوان دموکراتیزه کردن است که این ها خلاف منشور سازمان ملل و خلاف تعهد آمریکا در بیانیه‌ی الجزایر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به این که عده‌ای می‌گویند آمریکا عوض شده است گفت: آمریکا امروز بی رحمانه‌ترین جنایت‌ها را در یمن انجام می‌دهد. ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس جز دشمنی معنای دیگری ندارد و این همان آمریکایی است که امام (ره) آن را جنایتکار قرن، شیطان بزرگ و ضد بشر نامیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای می‌خواهند سبک زندگی غربی و امریکایی را در جامعه القا کنند گفت:‌ خانم هیلاری کلینتون در نطق انتخاباتی‌اش می‌گوید مردم آمریکا ناکام، مستاصل، خشمگین، ناامید و نگران هستند و رکود اقتصادی اخیر ضربه مهلکی به آنها وارد کرده است. با این اوصاف چطور می‌خواهند سبک زندگی آمریکایی را به مردم ایران القا کنند.

نقدی با اشاره به این که عده‌ای می‌خواهند بسیج را افراطی جلوه دهند و مبارزه با ظلم را افراط بنامند گفت: خداوند درقرآن می‌فرمایند من دشنام دادن با صدای بلند را دوست ندارم مگر کسی که در حقش ظلم شده است یعنی خداوند مرگ بر آمریکا گفتنمان را دوست دارد.

وی با اشاره به اینکه جریان نفوذی می‌خواهد القا کند بهبود اقتصاد ایران در گرو رابطه با آمریکا است گفت:‌ به سه دلیل این نگاه غلط است چرا که ما 50 سال با آمریکا رابطه داشتیم و نتیجه‌ای جز فقر برایمان نداشت. همچنین وضعیت دوستان آمریکا مثل عربستان و ترکیه را به با بدهی های بسیار خارجی و جمعیت زیر خط فقرشان شاهد هستیم و از طرف دیگر چند سالی که خودمان به آمریکا لبخند می‌زنیم نتیجه‌ای جز کاهش ارزش پول، بیکاری، یک چهارم شدن قیمت نفت و غیره برایمان نداشته است.

رئیس بسیج سازمان مستضعفین با تاکید بر این که انتقادات ما حزبی نیست بلکه جنس انتقاد ما مردمی و بسیجی است گفت: ما به دنبال تقویت وکمک به دولت هستیم و معتقدیم تضعیف حکومت اسلامی گناه است پس انتقاداتمان در راستای اصلاح کار است.

وی افزود: ما از ابتدای آغاز کار دولت برای کمک اعلام آمادگی کردیم و در تابستان امسال اگر بسیج وارد عمل نمی‌شد خاموشی‌های گسترده‌ای را پیش رو داشتیم. همچنین در جلوگیری از ورود ریزگردها اقدامات خوبی انجام داده‌ایم.

نقدی با بیان این که باید تصمیم بگیریم که می‌خواهیم اقتصاد شیخ نشینی یا اقتصاد صنعتی همراه با پیشرفت و توسعه داشته باشیم، گفت: در راستای ایجاد اقتصاد صنعتی و پیشرفت و توسعه باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کارمان قرار دهیم و برای حل بسیاری از اختلاف‌ها و معضلات مدیریت صحیح داشته باشیم و این طور نباشد که فقط برای تایید افراد رد صلاحیت شده از آقا حکم حکومتی بگیریم. بلکه برای حل مشکلات اقتصادی و مدیریت صحیح امکانات نیز تمام تلاش خود را به کار گیریم.

نظرات بینندگان