arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۲۰۵۴
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۶ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۴

ناطق نوری: امام خمینی به خواست خداوند سالم و پایدار ماندند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون بازرسی دفتر مقام معظم رهبری گفت: امام خمینی (ره) مانند حضرت موسی در دوران قبل از انقلاب به اراده و خواست خداوند سالم و پایدار ماندند تا این انقلاب را به نتیجه برسانند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری که در مراسم 22 بهمن در جزیره کیش سخنرانی می‌کرد، اظهار کرد:‌ نطفه موسی در کاخ فرعون منعقد شد و به دست فرعون و همسر مومن او بزرگ شد و سرانجام مأموریت پیدا کرد تا در مقابل فرعون بایستد حتی وقتی فرعون با تعبیر خوابش در حال کشتن همه مادرانی بود که فرزندان‌شان پسر بودند.

وی ادامه داد: با این وجود اراده حق بود که موسی بیاید. این اتفاق در زمان قبل از انقلاب و در سال‌های 42 و 43 نیز برای امام خمینی (ره) تکرار شد.

او با اشاره به فرصت‌های مختلفی که ساواک امکان کشتن امام (ره) در موقعیت‌های مختلف را داشت، اظهار کرد: اراده حق بر این بود که او بماند. امام (ره) حتی پس از آزادی‌اش در سال 43 در یک سخنرانی فریاد زد مرا آزاد کردید کار اشتباهی بود، گمان کردید اگر مرا آزاد کنید فریاد نمی‌زنم و مبارزه را بار دیگر ادامه نمی‌دهم؟

وی افزود: امام حتی پس از سخنرانی کاپیتولاسیون گفت که آمریکا بداند منفورترین افراد نزد ملت ایران است.

او با اشاره به نقشه‌های مختلفی که مستشاران آمریکایی و رژیم شاه برای حذف کردن امام (ره) از صحنه انقلاب اسلامی داشتند، گفت: خداوند نقشه‌های آن‌ها را خنثی کرد.

ناطق نوری با اشاره به روز 12 بهمن 57 و زمان بازگشت امام خمینی به تهران اظهار کرد: در آن زمان 70 هزار نیروی انتظامی در بهشت زهرا (س) بودند اما حضور آن‌ها در حالت کل ناکارآمد بود. همه اتفاقات رخ داده کار خدا بود که هیچ اتفاقی رخ نداد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان