arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۲۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۲ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۴

پیش‌فروش یک چهارم بلیت‌ قطارهای نوروزی

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه‌آهن با بیان اینکه یک چهارم بلیت‌قطارهای نوروزی پیش‌فروش شده است ، گفت: قطار در تمام مسیرها برای اکثر روزها به ویژه در مسیر پرترافیک تهران-مشهد موجود است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه‌آهن با بیان اینکه یک چهارم بلیت‌قطارهای نوروزی پیش‌فروش شده است ، گفت: قطار در تمام مسیرها برای اکثر روزها به ویژه در مسیر پرترافیک تهران-مشهد موجود است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما
، مرتضی جعفری درباره آخرین وضعیت پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری طرح نوروزی از 25 اسفند تا 15 فروردین گفت: کل ظرفیت ایجادی برای این مدت 92 هزار و 285 صندلی به صورت روزانه و یک میلیون و 845هزار و 700 صندلی در همه مسیرها است که بلیت یک میلیون و 500 هزار صندلی در برنامه پیش‌فروش قرار دارد و نحوه فروش بلیت قطارهای محلی و حومه‌ای نیز متفاوت است.

وی با بیان اینکه حدود 400 هزار بلیت در طرح نوروزی پیش خرید شده است، افزود: این رقم حدود یک چهارم بلیت‌های عرضه شده است. در حال حاضر بلیت در تمام مسیرها برای اکثر روزهای طرح نوروزی موجود است و متقاضیان برای تهیه بلیت می‌توانند به سامانه اینترنتی پیش‌فروش بلیت به نشانی www.rai.ir و آژانس‌های مسافرتی و مراکز فروش بلیت قطار مراجعه کنند.

این مقام مسئول در شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: در مسیر تهران -مشهد برای تمامی تاریخ‌ها قطار موجود است که البته از قطارهای با کیفیت، بهتر در این مسیر استقبال شد و این نوع قطارها پُر شده است اما قطارهایی مثل قطارهای اتوبوسی که 
در مقایسه با سایر قطارها خدمات کمتری به مسافران می‌دهد هنوز ظرفیت دارد.

وی درباره اینکه استقبال مردم از قطارهای با کیفیت بیشتر است یا قطارهای ارائه دهنده خدمات ارزان، اظهار کرد: با نظارتی که بر روی ارائه خدمات به مسافران وجود دارد عمده قطارهای موجود در طرح نوروزی با کیفیت است و کمتر از قطارهای درجه 2 و اتوبوسی استفاده شده است اما به طور کلی مردم از قطارهایی که از کیفیت خدمات بهتری برخوردار است ، استقبال بیشتری کرده‌اند.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه‌آهن افزود: بر اساس اطلاعات موجود 24 درصد بلیت قطارهای مسافری عرضه شده از طریق اینترنت و بقیه از طریق مراکز پیش‌فروش بلیت بوده است.

وی یادآور شد: متقاضیان خرید بلیت طرح‌های نوروزی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تهیه بلیت با سامانه صدای مسافر به شماره تماس 5149اطلاعات کامل‌تر کسب کنند.

جعفری با بیان اینکه تا به امروز گزارشی از شکایت مردمی دریافت نشده است، افزود: به این دلیل که فروش بلیت قطارهای نوروزی به صورت تدریجی انجام شد و ازدحام زیادی نیز برای تهیه بلیت شاهد نبودیم، بنابراین مشکل خاصی گزارش نشده است.

جعفری اظهار کرد: در عین حال بازرسی به صورت محسوس و نامحسوس در آژانس‌های مسافرتی و مراکز فروش بلیت انجام می‌شود تا بر فروش بلیت به مسافران نظارت کافی وجود داشته باشد.
نظرات بینندگان