arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۲۴۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۰۹ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۴

ناجا بی‌طرفی خود را در انتخابات حفظ می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی در موضوع انتخابات بی‌طرفی خود را حفظ خواهد کرد و در این خصوص مأموران ما توجیه شده‌اند.

به گزارش فارس، سردار حسین اشتری در حاشیه همایش جانشینان فرماندهان انتظامی استان‌ها که صبح امروز در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز موضوعات و مأموریت‌های در پیش‌رو برای پایان سال و اولویت‌های کاری برای سال آینده را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

وی برگزاری انتخابات را یکی از موضوعات مهم مورد بحث در جلسه امروز عنوان کرد و افزود: در راستای برگزاری دو انتخابات بزرگ در تاریخ 7 اسفند نیروی انتظامی وظایفی را قبل، حین و پس از انتخابات بر عهده دارد و مسئولیت تأمین امنیت انتخابات بر عهده نیروی انتظامی و مشارکت دستگاه‌های نظامی و امنیتی است.

سردار اشتری با بیان اینکه حدود 250 هزار نفر از پرسنل ناجا در روز انتخابات پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند،‌ گفت: از مرز گرفته تا داخل شهرها نیروی‌های ما آماده هستند و امیدواریم با هماهنگی صورت گرفته با همکاری خوب کاندیداها و شهروندان انتخاباتی آرام، بانظم و پرشور داشته باشیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: قطعاً مشکلی را نخواهیم داشت ولی ما پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم و شهروندان هم اگر مورد مشکوکی دیدند می‌توانند به سامانه 110 اعلام کنند.

وی در خصوص بی‌طرفی ناجا در بحث انتخابات، گفت: نیروهای نظامی و انتظامی هیچ دخالتی در بحث انتخاباتی نخواهند داشت و تاکنون نیز گزارشی واصل نشده است.

سردار اشتری با بیان اینکه ناجا بی‌طرفی خود را حفظ خواهد کرد، گفت: مأموران ما توجیه شده‌اند و این فضا در ناجا وجود ندارد و مأموران تا زمانی که لباس پلیس به تن دارند و عضو ناجا هستند نمی‌توانند در بحث انتخابات دخالت کنند.

فرمانده ناجا همچنین در خصوص ایمنی خودروها و مذاکره با خودروسازان در این زمینه گفت: از سالهای گذشته پلیس راهنمایی و رانندگی با خودروساز‌ها جلسه داشته است.

وی ادامه داد: همچنین پلیس آگاهی بر اساس کشفیاتی که داشته و سرقت‌هایی که صورت می‌گرفته موارد را به خودروسازان اعلام کرده اما آنچه که برای ما مهم است ایمنی راننده و سرنشینان خودرو است.

سردار اشتری با بیان اینکه در این  زمینه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم،‌گفت: هر چند درخواست ما این است شرکت‌های خودروساز به درخواست‌های نیروی انتظامی توجه کنند.

فرمانده ناجا در خصوص حادثه کارواش گفت: این موضوع مربوط به شهرداری است و مأموران ما در آنجا حضور نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع از طریق شهردار تهران و بازرسین شهرداری در حال پیگیری است و باید اطلاعات بیشتر را از مسئولان شهرداری کسب کنیم.
نظرات بینندگان