arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۰۸ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
رییس اتاق بازرگانی تهران خبر داد

احتمال همکاری‌های جدید ایران و آلمان در صنعت خودرو

رییس اتاق بازرگانی تهران از احتمال همکاری‌های جدیدی بین ایران و آلمان در صنعت خودرو خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش انتخاب، در جریان سفر هیات اقتصادی ایران به ایالت باواریای آلمان دیداری بین مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران و اشمید، شهردار مونیخ برگزار شد.

خوانساری در این دیدار عنوان کرد: در چند ماه گذشته چهار هیات بزرگ اقتصادی از آلمان به ایران آمد و مذاکرات خوبی در تهران برای ارتقا سطح روابط صورت گرفت و با توجه به شناخت خوبی که بنگاه های ایران از آلمان دارند می توانیم حجم تجارت بین دو کشور را در کوتاه مدت افزایش دهیم.

رییس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: به تازگی قراردادهای بزرگی در حوزه نفت و گاز با ایتالیا بسته شد و بیمه ساچه هم پیشتیبان این قرارداد بود. آنچه در برنامه کشور پیش‌بینی شده است سالانه 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی است که امیدوار هستیم با قرارداد هایی که بسته شده و همچنین قراردادهایی که در راه است به این میزان برسیم.

خوانساری ادامه داد: ایرانی ها بسیار به ماشین های آلمانی علاقه مند هستند اما چرا نباید ب‌ام‌و و آئودی در ایران باشند؟ قرار است وزیر اقتصاد کشورمان به همراه یک هیات بانکی 11 اسفند سفری به آلمان داشته باشند و صحبت هایی هم در این خصوص صورت بگیرد.

در این جلسه همچنین شهردار مونیخ به پیشینه و سابقه طولانی روابط تهران و مونیخ اشاره کرد و مباحث مطرح شده از سوی رییس اتاق بازرگانی تهران را در جهت گسترش روابط دو کشور مثبت عنوان کرد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان