arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۲۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۲ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
رییس کمیته انتخابات جبهه اعتدال گرایان:

ائتلاف اصولگرایان اصلاح طلب تشکیل شد

رییس کمیته انتخابات جبهه اعتدال گرایان از تشکیل ائتلاف اصولگرایان اصلاح طلب در نشست اعضای شورای سیاستگذاری این جبهه خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش انتخاب، جمشید ایرانی افزود: براساس تصمیم نشست شورای سیاستگذاری جبهه اعتدالگرایان که شب گذشته برگزار شد، این جبهه فهرست انتخابات ارائه نمی کند اما اعلام شد فهرستی که برای تهران به امضای محمدرضا عارف و در قم به امضای علی لاریجانی رسیده باشد؛ مورد تایید و حمایت ما است. 

وی با تاکید بر این که هدف جبهه اعتدالگرایان حفظ وحدت بین اصلاح طلبان و اعتدالگرایان است، خاطرنشان کرد: ائتلافی که به نام اصولگرایان اصلاح طلب شکل گرفته بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و مبتنی بر «راه صحیح اصولگرایی اصلاح طلبانه» است. 

رییس کمیته انتخابات جبهه اعتدال گرایان هر گونه انحصارگرایی در ارائه فهرست نامزدها را نشان دهنده توسعه نیافتگی دانست .

ایرانی به نامه مرتضی بانک به رییس ستاد انتخابات کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به محدودیت های اعمال شده و برخی فشارها از سوی برخی افراد و گروه ها برای ارائه نکردن فهرست های جداگانه از سوی احزاب همچنین فهرست 60 و 30 جبهه پایداری و فوق پایداری با رایزنی هایی که صورت گرفته ائتلاف مزبور با حضور 70درصدی اصولگرایان معتدل و 30درصدی اصلاح طلبان معتدل شکل می گیرد.

رییس کمیته انتخابات جبهه اعتدال گرایان همچنین در این گفت و گو با بیان این که لیست 60 و 30 مورد اشاره هیچ کدام مرغوبیت و اقبال بزرگان را نداشته است، اظهار داشت: اعتدال گرایان اگر قرار باشد حضور یابند با مشی اعتدال گرایانه ادامه خواهند داد.

ایرانی از معرفی کاظم جلالی، حسن سبحانی، شهاب الدین صدر و حسن غفوری فرد به عارف برای قرار گرفتن در لیست اصلاح طلبان از سوی جناح اعتدالگرا در نشست مزبور خبر داد.

مرتضی بانک رییس ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه روز یکشنبه با ارسال نامه ای به رییس ستاد انتخابات کشور از وی خواست باسوءاستفاده کنندگان از نام این حزب برخورد قاطع شود.

وی خطاب به مقیمی نوشت: از برخی نقاط کشور اخبار نگران کننده ای مبنی بر سوء استفاده از نام اعتدال و توسعه دریافت شده است؛ بر مبنای اطلاعات واصله، برخی افراد سودجو با مطامع سیاسی و عمدتا مالی،باسوء استفاده واژگان 'اعتدال'، 'توسعه'، 'اعتدالگرایان' و نظایر آن، اقدام به ایجاد تشکل ها، کانون ها یا ستادهای جعلی انتخاباتی کرده و بعضا از نامزدها وجوه کلانی دریافت کرده اند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان