arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۲۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۵ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
در دیدار ظریف و نخست‌وزیر بلژیک مطرح شد

سفر روحانی به بلژیک/ حمایت از برقراری خط پرواز مستقیم بین تهران - بروکسل

نخست‌وزیر بلژیک در دیدار با وزیر خارجه ایران با بیان اینکه روابط ۲ کشور به سمت شکوفایی می‌رود، گفت: امیدوارم با سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به بلژیک مناسبات دوجانبه تحرک بیشتری یابد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش انتخاب، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، که برای مذاکره با مقامات ارشد بلژیک و اتحادیه اروپا به بروکسل سفر کرده است، با «شارل میشل» نخست وزیر بلژیک رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به 2 بار سفر وزیر خارجه بلژیک به ایران در دولت یازدهم تاکید کرد: 2 کشور از ظرفیت‌های خوبی برای توسعه مناسبات فیمابین از جمله در زمینه انرژی و همکاری‌های صنعتی و فناوری برخوردارند.
ظریف ابراز امیدواری کرد، مناسبات اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و بلژیک که به دلیل تحریم‌ها کاهش یافته بود، در دوره جدید به سرعت افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فرصت‌ها و تهدیدات مشترکی پیش روی دو کشور قرار دارد در زمینه توسعه روابط بین 2 کشور باید گام‌های موثری برداشت.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به تحولات منطقه تصریح کرد: مواضع برخی کشورها به تشدید بحران در سوریه کمک می‌کند.

نخست‌وزیر بلژیک نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های زیاد 2 کشور، ابراز امیدواری کرد در دوره پسابرجام زمینه به عینیت بخشیدن این ظرفیت‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به سفر قبلی وزیر امور خارجه بلژیک به تهران، تصریح کرد: روابط 2 کشور به سمت شکوفایی می‌رود و امیدوارم با سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به بلژیک مناسبات 2 کشور تحرک بیشتری یابد.

نخست وزیر بلژیک در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه بلژیک برای روابط دوجانبه خود با ایران اهمیت قائل است، خواستار رایزنی و مذاکره 2 کشور در خصوص مسائل منطقه‌ای از جمله موضوع بحران سوریه و بحران آوارگان و تأثیر آن بر اروپا شد.

شارل میشل با اشاره به لزوم تشویق بخش خصوصی بلژیک برای سرمایه‌گذاری در ایران خاطرنشان کرد: از برقراری خط پرواز مستقیم بین تهران - بروکسل حمایت می‌کنیم.

طرفین همچنین در این ملاقات در خصوص موضوع آوارگان و افراطی‌گری و تروریسم بحث و تبادل نظر کردند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان