arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۳۰۹۳
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۲۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۴

جهانبخش بازیکن ماه فوتبال آسیا در ژانویه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علیرضا جهانبخش از طرف سایت اخبار فوتبال آسیا به عنوان بهترین بازیکن آسیایی در اروپا در ماه ژانویه انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، سایت اخبار فوتبال آسیا هر ماه با بررسی عملکرد بازیکنان آسیایی در لیگ های برتر اروپا (لیگ برتر- لیگ ایتالیا، لالیگا- بوندسلیگا- لیگ فرانسه – لیگ هلند)اقدام به رده بندی این بازیکنان می کند. در اولین ماه سال 2016 این علیرضا جهانبخش بازیکن جوان و مستعد ایرانی بود که توانست به عنوان برترین بازیکن آسیایی به عنوان بهترین بازیکن آسیا در اروپا انتخاب شود.

رده بندی برترین بازیکنان آسیایی در اروپا از سپتامبر 2015 تاکنون ادامه داشته است و برای اولین بار است که یک بازیکن ایرانی در صدر این فهرست قرار می گیرد.

این در حالی بود که جهانبخش ماه قبل در رده هفدهم قرار داشت که با بازی های خوب خود بعد از رفع مصدومیت توانست با 16 پله صعود به رده نخست راه یابد و جای هونگ جئونگ هو کره‌ای را بگیرد. بازیکن ایرانی در این ماه 8.02 امتیاز کسب کرده است.

** رده بندی 10 بازیکن برتر آسیا در ژانویه:

1- علیرضا جهانبخش / آلکمار

این بازیکن ایرانی سال 2016 را با عملکردی خوب شروع کرد و توانست با بازی های خوب خود به تیمش کمک کند تا عملکرد خوبی در لیگ هلند داشته باشد. او در 4 بازی خود در ماه ژانویه با یک گل و 2 پاس گل نقش مهمی در صعود تیمش در جدول رده بندی داشت. دقت پاس جهانبخش 67 درصد بوده است و مجموع امتیازات او در این ماه 8.02 بوده است. به همین دلیل جهانبخش بازیکن ماه آسیا در ژانویه شد.

2- جئونگ هو هونگ / آوگسبورگ

3- کی سوکه هوندا / میلان

4- مایک هاونار / دن هاگ

5- متئو لکی / اینگول اشتات

6- تاکاشی اینو / ایبار

7- ماکوتو هاسه به / اینتراخت فرانکفورت

8- کیم جین سو / هوفنهایم

9- پارک جو هو / بوروسیا دورتموند

10- شینجی اوکازاکی/ لسترسیتی

نظرات بینندگان