arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۳۳۰۹
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۱ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۴

اولاند: هیچ کشوری نباید حق وتوی اروپایی داشته باشد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور فرانسه گفت: این مساله برای اتحادیه اروپا لازم است تا برای باقی نگه داشتن انگلیس در این اتحادیه به توافق برسد ولی هیچ کشوری نباید به خاطر افزایش همگرایی با اتحادیه اروپا حق وتو داشته باشد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه در حاشیه نشست رهبران اتحادیه اروپا برای بررسی درخواست های انگلیس با هدف اصلاح قوانین اروپا، تاکید کرد: این برای نشست رهبران اروپا لازم است که به توافق نهایی برای باقی نگه داشتن انگلیس در اتحادیه اروپا دست یابند ولی هیچ کشوری نباید در این اتحادیه حق وتو داشته باشد.

وی در ادامه افزود: یک توافق امکان پذیر است چرا که واقعا لازم و ضروری است. انگلیس باید در اتحادیه اروپا باقی بماند.

اولاند گفت: هیچ کشوری نباید حق وتو داشته باشد، هیچ کشوری نباید خود را از قوانین مشترک یا مقام های مشترک اتحادیه اروپا، مستثنی بداند.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس امیدوار است که در نشست رهبران اروپا بتواند به توافق خوبی برای اصلاح قوانین اتحادیه اروپا دست یابد و زمینه لازم برای برگزاری همه پرسی سراسری در خصوص عضویت انگلیس در این اتحادیه را در تابستان آینده فراهم نماید.

انگلیس در سال 1973 میلادی به اتحادیه اروپا پیوسته و اکنون خواستار اصلاحات قوانین اروپا از جمله قوانین مهاجرت شده است.

کامرون قول داده است تا در صورت عدم موافقت اتحادیه اروپا با اصلاحات پیشنهادی لندن، همه پرسی عضویت انگلیس در این اتحادیه را تا پایان 2017 میلادی برگزار کند.

نظرات بینندگان