arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۳۷۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۳ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰

صدای «نقی؛ ناهار نخرد مه» در صحن و راهروهای مجلس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دیالوگ «نقی؛ ناهار نخرد مه» سریال پایتخت هم در صحن و هم در راهروی مجلس شنیده می‌شود که گویا برخی به شوخی آنرا بیان می‌کنند!

به گزارش انتخاب به نقل از جهان، سریال «پایتخت» که در ایام نوروز از شبکه یک سیما پخش شد، فیلمی در مورد یک خانواده مازندرانی و مهاجرت به تهران بود که با لهجه مازنی ساخته و پخش شد.

در این سریال دیالوگ های خوبی از گویش مازنی وجود داشت، بخصوص دیالوگ « نقی؛ ناهار نخرد مه» علیرضا خمسه یا همان باباپنجعلی. 

علیرضا خمسه که نقش باباپنجعلی را در سریال پایتخت بازی می کرد، طوری به ایفای نقش یک مازندرانی اصیل پرداخت که دیالوگ های وی هنوز سرزبانهاست.

بعد از تعطیلات نوروز و آغاز به کار ادارات این دیالوگ حتی جای سلام و احوالپرسی با یک مازنی را گرفت طوریکه وقتی مردم یک مازنی را می دیدند ابتدا به وی می گفتند «نقی؛ ناهار نخرد مه»!

این شوخی با مازنی‌ها مربوط به به جا و مکان خاصی و یا قشر محدودی نبود بلکه همه طیف ها را در بر می‌گرفت، در حوزه، دانشگاه، محل کار ادارات و مجلس و ....

در روزهای گذشته حتی در صحن مجلس صدای «نقی؛ ناهار نخرد مه» شنیده می‌شد و گویا یک نماینده به شوخی این دیالوگ را خطاب به یکی از نمایندگان مازندران بیان می‌کرد.

همچنین این دیالوگ بعد از پایان صحن مجلس در راهروهای مجلس هم شنیده شد و یک نماینده با صدای بلند این دیالوگ را بیان می کرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یک ایرانی
|
-
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۱
0
1
نمایندگان عزیز با گفتن این دیالوگ فقرو بدبختی و فساد و فحشا و اعتیاد و هزاران کوفت و زهر مار دیگر را که مثل خوره به جان این ملت افتاده را حل کردند!!!!

واقعاً که دستتان درد نکند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۱
0
1
احترام به تمدن و فرهنگ ایرانی را از این مرد بزرگ و سترگ ایرانزمین بیاموزید:
که مازندران شهر ما یاد باد ، برو بومش همیشه آباد باد
***
نهان گشت آیین فرزانگان، پراکنده شد نام دیوانگان
***
هنر خوار شد جادویی ارجمند،
نهان راستی آشکارا گزند
نظرات بینندگان