arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۴۰۷۹
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۰۸ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۴

رئیس قوه قضائیه:مردم ایران اجازه نمی‌دهند آمریکا و انگلیس در انتخابات برای آنها تصمیم بگیرند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس قوه قضائیه گفت: مردم ما فهیم و زنده و بیدار هستند و خط دهی بیگانه را می‌شناسند و اجازه نمی‌دهند آمریکا و انگلیس در انتخابات برای آنها تصمیم بگیرند.

به گزارش انتخاب، آیت الله صادق آملی لاریجانی شامگاه دوشنبه در جمع ایثارگران و روحانیون استان مازندران در حسینیه چهاردانگه‌های ساری، اظهار داشت: حضور در انتخابات از جهات مختلفی برای کشور ما خصوصا در این شرایط کنونی تاثیرگذار است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی غیرعملی بوده و تاثیر زیادی در ترقی و پویایی کشور دارد و نقش نظارتی ان بسیار مهم و حساس است.

آملی لاریجانی تصریح کرد: مجلس خبرگان رهبری وظایف مختلفی دارد که از جمله آن تعیین رهبر و تشخیص اوصاف در رهبری و وظیفه عملی را برعهده دارد و اگر در نظام جمهوری اسلامی توجه کنیم ولی فقیه رکن اصلی نظام است و بر اساس اختیارات قانون اساسی سه قوه زیر نظر رهبری اعمال می‌شوند.

وی  ادامه داد: بنابراین اهمیت مجلس خبرگان رهبری بر اساس اهمیت آن موضوعی است که مورد اختیارات مجلس است و همه باید به مجلس خبرگان رهبری اهتمام داشته باشیم.

رئیس قوه قضاییه افزود: متاسفانه ما مشاهده می‌کنیم دشمنان نظام جمهوری اسلامی در طول 37 سال انقلاب هیچ‌گاه دست از ضربه زدن انقلاب برنداشتند و امروز همه به مانند فتته 88 به میان آمدند و با رسانه‌های خودشان در حال شکل‌گیری برخی جریانات هستند.

آملی لاریجانی گفت: مردم ما بصیر و فهیم هستند و فرق خودی و غیر خودی را از هم تشخیص می‌دهند و می‌دانند چه کسی به این نظام خدمت می‌کند و مردم انانی را که با رهبری زاویه دارند و در راستای تضعیف نظام سخنرانی می‌کنند اعتماد ندارند چرا که ملت ما بیدار و هوشیار هستند.

وی ادامه داد: مردم ما فهیم و زنده و بیدار هستند و خط دهی بیگانه را می‌شناسند و نخواهند گذاشت آمریکا و انگلیس در انتخابات برای آنها تصمیم‌سازی کنند و مردم با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای تو دهنی محکمی بر دهان دشمنان خواهند زد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مردم پایبند به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و  در روز 7 اسفند ماه نمایندگان خودشان را  با حضور حداکثری انتخاب می‌کنند، افزود: امریکا‌ی‌ها با هزینه‌های میلیاردی نمی‌توانند برای ملت ایران نماینده تعیین کنند.

وی بیان کرد: حضور مردم در صحنه انتخابات می‌تواند این پیام را برای غربی‌ها داشته باشد که هر شخصی که آنها تایید کنند مردم توجهی ندارند و بر اساس شاخص و معیار انقلاب اسلامی مردم نماینده خودشان را انتخاب خواهند کرد.

آملی لاریجانی افزود: انقلاب ما یک انقلاب الهی بوده و شاخص مردم در انتخابات این است که شخص به چه میزان با ارزش‌های الهی و خط و مشی که مقام معظم رهبری تعیین کرده نزدیک است.

وی گفت: مردم رهبری این کشور را محور اقتدار می‌دانند و رهبر انقلاب محور انسجام، وحدت ملی و اقتدار جمهوری اسلامی است و امنیت کشور در سایه دور اندیشی و دقت نظر مقام معظم رهبری است.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش به جنگ در کشور سوریه اشاره کرد و گفت: عده‌ای در ابتدا جنگ در سوریه می‌گفتند به ایران چه ربطی دارد، امنیت ما به نحوی است که با کشورهای منطقه گره خورده است و دور اندیشی رهبر انقلاب باعث شده است که ما امنیت داریم و ما باید شکر گزار این امنیت باشیم و این نعمت را  بشناسیم و قدر بدانیم .

آملی لاریجانی با بیان اینکه مردم با بصیرت و فهیم ایران اسلامی در انتخابات 7 اسفند با حضور جدی و پررنگ و پرمعنا نشان خواهند داد در مسیر ولایت قرار دارند، تصریح کرد: مردم در انتخابات امسال اقتدار، فهم و بصیریت خود را نشان خواهند داد و با حضور پرشور خودشان در پای صندوق‌های رای توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان