arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۴۶۸
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۳ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰

پليس در کنار اقدامات ارشادي ، با متخلفان رانندگي برخورد شديد خواهد کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: بسیاری از رفتارهای غلط ترافیکی در جامعه، به فرهنگ تبدیل شده است و پلیس از این پس، بدون اغماض و با شدت، با متخلفان به ویژه موتورسیکلت سوران متخلف برخورد خواهد کرد.

سردار سرتیپ حسین رحیمی در صد و دومین جلسه توجیهی رانندگان موتورسیکلت متخلف افزود: برخی افراد، برای دستیابی به اهدافشان علاوه بر زیر پا گذاشتن قانون، به جامعه و پلیس بی احترامی می کنند و موجب ناامنی و برهم زدن آرامش مردم می شوند.

وی گفت: این عده اندک از موتورسیکلت سواران، ترویج دهنده فرهنگ غلط و بی انضباطی در جامعه هستند.

سردار رحیمی با اشاره به مزایای این وسیله نقلیه و افزایش استفاده اقشار ضعیف جامعه به علت ارزان بودن آن افزود: برخی دستگاهها در تولید موتورسیکلت ایمن، بی توجهی مفرط می کنند.

وی گفت: از 12 میلیون موتورسیکلت موجود در کشور، سه میلیون دستگاه در تهران تردد می کنند در حالی که از ابتدایی ترین امکانات ایمنی برخوردار نیستند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: برخی رفتارهای ترافیکی شایسته نظام و کشورمان نیست و موتورسیکلت سواران متخلف باید از آموختن و نیز آموزش رفتارهای غلط پرهیز کنند؛ زیرا بسیاری از این رفتارها در جامعه به فرهنگ تبدیل شده است.

سردار رحیمی گفت: اصلاح رفتار را از پلیس آغاز کرده ایم و در مرحله نخست به جای توقیف وسایل نقلیه متخلفان، اینگونه جلسات توجیهی و ارشادی را برگزار می کنیم.
نظرات بینندگان