arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۶۱۹۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۰۹ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۴

وداع آستان قدس رضوی با تولیت سختکوش خود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ساعاتی قبل آستان قدس رضوی با تولیت مجاهد و سخت‌کوش خود وداع کرد و روح آسمانیِ حضرت آیت الله حاج عباس واعظ طبسی، جسم رنجور و بیمارِ آن عالمِ عاشق را در حلقه‌ای از اندوه و ماتم یاران و همکارانش تنها گذاشت.

به گزارش تسنیم از مشهد مقدس، در پی درگذشت عالم ربانی، آیت الله واعظ طبسی، بیانیه‌ای از سوی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی به شرح زیر صادر شده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

أَمَّا الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ فَلَهُمْ جَنَّاتُ الْمَأْوى‏ نُزُلاً بِما کانُوا یَعْمَلُون‏ (سجده، 19)

عالمان، میراث‌داران رسالت و مجاهدان، حافظان گنجینه‌های امنیت‌اند. اینک از جرگه عالمان و مجاهدان، نادره‌ای به سفر آخرت کوچ می‌کند که عمری چونان ذره در جوار آفتابِ حرم رضوی و همچون خادمی وفادار، در کنار فرزندزادگان موسوی و نبوی، به جدّ و جَهد و جان کوشید تا مشهد رضوی، پایتخت معنوی ایران و گلستان شکوهمند زائران و شیفتگان معارف الهی در جهان باشد.

ساعاتی قبل آستان قدس رضوی با تولیت مجاهد و سخت‌کوش خود وداع کرد و روح آسمانیِ حضرت آیت الله حاج عباس واعظ طبسی، جسم رنجور و بیمارِ آن عالمِ عاشق را در حلقه‌ای از اندوه و ماتم یاران و همکارانش تنها گذاشت.

درگذشت بزرگْ خدمت‌گزارِ آستان مقدس امامِ ثامنِ ضامن، نور بقاء، علی بن موسی الرضا (علیه السلام) که در امتداد عزای ایام فاطمیه هم‌ردیف شد، خراسانِ خوبی‌ها و حرم مطهر عالم آل رسول الله را سیاهپوشِ سوگواری کرد.

شاگرد قدیمی مدرسه زهد و تقوی، واعظ خطبه‌های بلیغ و انقلابی و مانا، مرید و یاور امام روح الله، هم‌رزم خستگی‌ناپذیر شهید هاشمی نژاد و مقام معظم رهبری حفظه الله، شکنجه دیده و زخم خورده‌ی زندان‌های دوران استبداد و ظلم و جفا، متولی آستانِ آسمانی و حرم حضرت علی بن موسی الرضا، در ساعت 2:10 سحرگاه جمعه 14 اسفند 1394 مطابق با 24 جمادی الاول، به جاری رحمت ایزدی پیوست و سابقه عمری خدمت‌گزاریِ صبورانه و جبهه‌داریِ ولایی و عالمانه را به عنوان الگویی از مدیریت موفق اسلامی برای جامعه دین‌مدارِ ایران اسلامی به‌جا گذاشت.

آن عالم ربانی و آن چشمه‌نوشِ فیوضات رضوانی که نامش با توسعه حرم رضوی و خدمت‌رسانی آبرومند به زائران و دلدادگانِ این قبله‌گاهِ حج فقرا پیوندی جدایی‌ناپذیر دارد، علاوه بر تولیتِ این بهشت رضوی، نمایندگی امام راحل قدس سره و مقام معظم رهبری مدّ ظله العالی و مدیریت عالی حوزه علمیه در خراسان بزرگ، عضویت در مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز به عهده داشت و در مجموع کارنامه‌ای باهر و مثال‌زدنی از ترویج شعائر اسلامی و تقویت مبانی دینی از خود به یادگار گذاشت که مؤید بهره‌گیری از مفاهیم پایان‌ناپذیر معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام و بلوغ و بالندگی مدیریت نظام‌مندِ دینی به شمار می‌آید.

بی‌گمان درگذشت آن عالم کم‌نظیر که جبهه‌داری از ولایت فقیه را بهترین مسؤولیت و جامه‌ی نوکریِ حرم مطهر رضوی را نورانی‌ترین جبّه‌ی سربلندی و صدارت می‌دانست، آسیبی شگفت بر پیکره‌ی حوزه‌های دینی سراسر ایران و ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای این آستان ملک پاسبان خواهد گذاشت.

ضمن اعلام مراتب تسلیت این فقدان عظیم به پیشگاه امام السّر و العَلَن، حضرت حجت ابن الحسن ارواحنا فداه، تاج تعزیت به محضر رهبر رازدانِ انقلاب اسلامی تقدیم و با اعلام سوگواری گسترده جمیع خادمان حرم هشتمین کهکشان عصمت علوی و عزاداری استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی ارتحال آن عالم جاهد و آن یار همیشگیِ موافق انقلاب و ایران را به عموم هم‌وطنان در سراسر جهان و تمامیِ زائرانی که به اندازه نمی از آبِ سقاخانه‌ی رضوی نوشِ جان کرده‌اند، تسلیت می‌گوییم.

باشد که پاداش این نوکری چهل ساله در محضر رضایِ آلِ مرتضی، صبر و مقاومتِ خانواده جلیل و سوگوار آن عالمِ فقید و موجب برتری مقام و ارتقای درجات ایشان در پیشگاه رب العالمین را به همراه بیاورد.

مهدی عزیزیان
قائم مقام تولیت عظمای آستان قدس رضوی
نظرات بینندگان