arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۶۳۰۷
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۰ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۴

نمایندگان مجلس عوام به دنبال یک سرود ملی اختصاصی برای انگلیس

شماری از نمایندگان مجلس عوام به دنبال جایگزینی سرود ملی انگلستان که با جمله «خداوند ملکه را حفظ کند»،با یک سرود ملی اختصاصی برای انگلیس برآمده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
'توبی پرکینز' نماینده مجلس عوام از منطقه 'چستر فیلد' در لایحه ای که قرار است امروز ( جمعه ) در پارلمان به رای گذشته شود خواستار انتخاب سرود ملی ویژه انگلیس شده است.

وی معتقد است که انگلیس نیاز دارد همانند اسکاتلند و ولز یک سرود ملی ویژه خود خصوصا در مناسبت های ورزشی داشته باشد.

انگلیس در حال حاضر در تمامی مناسبت های ورزشی از سرود ملی مشترک انگلستان(بریتانیا) استفاده می کند، که با جمله «خداوند ملکه را حفظ کند» آغاز می شود. 

بسیاری از فعالان و نمایندگان پارلمان انگلیس از جمله دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس از ایده پرکینز نماینده پارلمانی حزب کارگر حمایت می کنند.

در همین حال توماری با عنوان ضرورت تغییر سرود ملی ویژه انگلیس در تارنمای پارلمان این کشور گذاشته شده که تاکنون نظر دو هزار امضاء کننده را به خود جلب نموده است.

در این تومار آمده است: «زمان آن فرا رسیده که انگلیس سرود ملی ویژه ای داشته باشد تا ما بتوانیم هویت انگلیسی و نقش مان را در پادشاهی متحده ( بریتانیا) نشان دهیم».

مجلس عوام انگلیس اولین رأی گیری برای انتخاب سرود ملی ویژه انگلیس را در ژانویه گذشته انجام داد.

سخنگوی پرکینز در همان زمان گفته بود: « نمایندگان در اصل از طریق اولین رای گیری در مجلس عوام درباره پیش نویس قانون تصویب یک سرود ملی ویژه انگلستان توافق کردند، و ما منتظر دومین رأی گیری هستیم که در 4 مارس برگزار خواهد شد».

تغییر سرود ملی ویژه انگلیس پیشتر نیز در سال 2007 از سوی «گرگ مولهلند» نمایند حزب لیبرال دمکرات نیز مطرح شده بود.

وی گفته بود: سرود ملی باید سبب شود تا ورزشکاران انگلیسی احساس کنند که برای انگلیس رقابت می کنند.

در این میان جرمی کوربین رهبر چپ گرای حزب کارگر نیز پیشتر در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد حمله هوایی نازی ها علیه انگلستان در جنگ جهانی دوم سرود «خداوند ملکه را حفظ کند» را نخواند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان