arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۶۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۰۹ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

گازگرفتگی مرگبار در مدرسه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سهل انگاری در نصب بخاری صنعتی در نمازخانه یک مدرسه، مرگ نخستین قربانی گازگرفتگی را در فصل سرمای امسال کرج رقم زد.

به گزارش ایران، سیدجواد موسوی اظهار داشت: این حادثه حدود ساعت 12:45 پنجشنبه در نمازخانه یک مدرسه در خیابان هفت تیر کرج رخ داد.

وی گفت: با اینکه اقدام‌های آموزشی و پیشگیرانه آتش‌نشانی در فصل سرمای امسال، مرگ ناشی از گازگرفتگی را در کرج به صفر رساند اما این حادثه ناگوار پایان ناخوشایندی درسال 94 در این شهر رقم زد.

موسوی اظهار داشت: با توجه به اینکه بخاری‌های صنعتی بدون دودکش هستند، براساس ضوابط فنی، نصب این بخاری‌ها در مکان‌های بسته نظیر مدارس و خانه‌ها خطرساز است و نباید از آنها در چنین مکان‌هایی استفاده شود.

مسئول آتش‌نشانی کرج گفت: در فصل سرمای سال گذشته، 10 نفر براثر گازگرفتگی در کرج جان خود را از دست دادند و برهمین اساس آتش‌نشانی برنامه‌های آموزشی فراگیر در این شهر اجرا کرد.

وی افزود: مردم امسال با انجام اقدام‌های مناسب ایمنی، میزان گازگرفتگی را به پایین ترین سطح رساندند لیکن از مسئولان آموزشی و اداری انتظار می‌رود در استفاده از وسایل گازسوز دقت بیشتری کنند.
نظرات بینندگان