کد خبر: ۲۵۶۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۰ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

کمیسیون تلفیق نفت 40 درصدی را تصویب کرد

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: پیشنهاد دولت برای 69 هزار میلیارد تومان درآمد از محل نفت و میعانات در کمیسیون به طور کامل تصویب شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: پیشنهاد دولت برای 69 هزار میلیارد تومان درآمد از محل نفت و میعانات در کمیسیون به طور کامل تصویب شد.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به جلسه کمیسیون تلفیق بودجه 95 اظهار داشت: ادامه بررسی ردیف‌های درآمدی در دستور کار بود.

وی افزود: درآمدهای نفتی با حضور وزیر نفت، مسئولان سازمان مدیریت، برگزار و سوالات و نکات زیادی از سوی نمایندگان مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 ادامه داد: جمع‌بندی پایانی در مورد درآمد نفتی این بود که پیشنهاد دولت به صورت کامل تصویب شد، بنابراین فروش 2 میلیون و 258 هزار بشکه به قیمت پیشنهادی 40 دلار برای هر بشکه نفت و نرخ 2998 تومان برای تسعیر (تبدیل) ارز در لایحه بودجه به تصویب اعضای کمیسیون تلفیق رسید.

وی تأکید کرد: بر این اساس درآمد 69 هزار میلیارد تومانی فروش نفت و میعانات گازی در لایحه پیشنهادی دولت به تصویب رسید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به درآمد مالیاتی لایحه بودجه تصریح کرد: یک بند پیشنهاد شد تا 1350 میلیارد تومان از محل مالیات واردات کالا به درآمدهای دولت اضافه شود همچنین 170 میلیارد تومان مالیات شرکت‌های دولتی افزایش یافت و در کنار آن 330 میلیارد تومان از محل سود سهام شرکت‌ها پیش‌بینی شد.

به گفته پورابراهیمی تاکنون در مجموع 1850 میلیارد تومان به درآمدهای لایحه بودجه اضافه شده است.

وی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 95 تا دوشنبه به پایان می‌رسد و اعضا وارد مباحث هزینه‌ای خواهند شد.

نظرات بینندگان