کد خبر: ۲۵۶۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۱ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

دی میستورا آب پاکی را روی دست مخالفان اسد ریخت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تأکید کرد: این ملت سوریه است که درباره سرنوشت بشار اسد تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش انتخاب، استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فرانس 24 گفت: آیا نمی‌توانیم سوری‌ها را به حال خودشان بگذاریم تا در این باره تصمیم‌گیری کنند؟ چرا ما باید از قبل به سوری‌ها دیکته کنیم که چه بگویند در حالی که آنها آزادی و فرصت ابراز عقیده دارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما معتقدیم لازم است راه‌حل بحران سوریه تحت هدایت و متعلق به سوری‌ها باشد.

دی میستورا گفت که همچنان نسبت به توقف اقدام‌های خشونت‌طلبانه در سوریه با وجود نقض آتش‌بس در برخی موارد خوشبین است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، وی افزود: روز گذشته چهار تن کشته شدند که این امر بسیار اندوهبار است اما آیا می‌دانید که شمار کسانی که فقط دو هفته پیش کشته می‌شدند، چقدر است؟ تعداد روزانه کشته‌ها به 120 تن می‌رسید و میانگین روزانه 60 تا 80 کشته بود.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت: پیش از آتش‌بس چه مقدار کمک انسانی به مردم در 18 منطقه تحت محاصره می‌رسید؟ هیچ. در 10 روز گذشته چطور؟ 242 کامیون حامل کمک‌های انسانی وارد هفت منطقه از این مناطق شد. 115 هزار تن کمک دریافت کردند اما این همچنان کافی نیست.

دی میستورا از اظهارنظر درباره حملات هوایی روسیه در سوریه خودداری کرد و گفت: من یک میانجی و همچنین یک مسئول سازمان ملل هستم لذا قضاوتی نمی‌کنم. فکر می‌کنم که تاریخ در مورد همه اینها قضاوت خواهد کرد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان