کد خبر: ۲۵۶۵۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۲۰ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

معاون وزیر خارجه روسیه یکشنبه به تهران سفر می کند

«میخاییل بوگدانف» معاون وزیر امور خارجه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه در راستای رایزنی های منظم ایران و روسیه در مسایل خاورمیانه فردا /یکشنبه/ به تهران سفر می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بوگدانف دیدار کاری دو روزه از تهران خواهد داشت و در دستور کار مذاکرات وی با طرف ایرانی طیف وسیعی از مسایل منطقه ای از جمله مساله سوریه قرار دارد. 

به گزارش انتخاب، معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود در خصوص مسایلی همچون مبارزه با تروریسم و نیز موضوعات مروبط به همکاری های دوجانبه ایران و روسیه گفت و گو می کند.

تهران و مسکو برای افزایش تماس های دوجانبه به منظور پیشبرد همکاری های در عرصه های مختلف توافق کرده اند.

در این راستا هفته گذشته گریگوری کاراسین معاون وزیر خارجه روسیه به تهران سفر و با ابراهیم رحیم پور معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه دیدار کرد.

رحیم پور در آن دیدار با اشاره به روند رو به توسعه روابط دوجانبه ایران و روسیه ، لزوم همکاری و اشتراک مساعی دو کشور در جهت حل و فصل مسائل منطقه را مورد تاکید قرار داد.

یک ماه پیش نیز در روز هفتم بهمن ماه، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه ایران به مسکو سفر و با «میخاییل بوگدانف» نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه دیدار کرد و دو طرف در خصوص برخی مسایل منطقه خاورمیانه از جمله بحران سوریه گفت و گو کردند.

در گزارش وزارت امور خارجه روسیه در این رابطه با اشاره به این که دو طرف به طور مفصل درباره مسایل مهم منطقه خاورمیانه گفت و گو کردند، گفته شد: توجه دو طرف بر حل و فصل سیاسی بحران سوریه مطابق با مفاد قطعنامه 2254 شورای امنیت متمرکز بود.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان