کد خبر: ۲۵۶۶۶۸
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۲ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۴

مجازات متخلفان منابع طبیعی ۴۰ برابر می‌شود

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: جرایم برخورد با متخلفان منابع طبیعی در کشور ۱۰ تا ۴۰ برابر خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: جرایم برخورد با متخلفان منابع طبیعی در کشور ۱۰ تا ۴۰ برابر خواهد شد.

به گزارش مهر، خداکرم جلالی اظهارداشت: یکی از مشکلات برخورد با متجاوزان منابع طبیعی، نامتناسب بودن جرم و مجازات در قانون است به‌طوری که اگر فردی در جنگل‌ها یک اصله درخت را قطع کند، تنها ۱۰ میلیون ریال جریمه خواهد شد در حالی که در لایحه جدید این مجازات به ۱۰۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

وی گفت: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با همکاری دیگر سازمان‌های مرتبط با منابع طبیعی، این لایحه را آماده ارائه به مجلس شورای اسلامی کرده است که براساس آن، مجازات متخلفان منابع طبیعی علاوه بر تناسب جرم و مجازات، هر ساله براساس تورم افزایش خواهد یافت.

معاون وزیرجهادکشاورزی افزود: براساس این لایحه که به‌زودی مجلس شورای اسلامی آن را ارائه خواهد شد، مجازات متخلفان در منابع طبیعی با توجه به نوع تخلف و جرم ۱۰ تا ۴۰ برابر افزایش خواهد یافت تا متخلفان جرات تخریب منابع طبیعی و قطع درختان را نداشته باشند.

نظرات بینندگان