کد خبر: ۲۵۶۷۷۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۱ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۴

کدام قاضی حکم اعدام بابک زنجانی را صادر کرد؟ / عکس

قاضی ابوالقاسم صلواتی یکی از خوش نام ترین و با سابقه ترین قضات دستگاه قضاست که نامش به عنوان قاضی با شهامت و مستقل ذکر می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تجربه و سابقه و دقت در امر قضاوت سه مولفه‌ای است که برای یک قاضی لازم و ضروری است. اگر چه همه قضات دستگاه قضا باید این مولفه‌ها را داشته باشند؛ اما خصیصه تجربه برگ برنده‌ای است که قضات را در اداره دادگاه و رسیدگی به یک پرونده یاری می‌دهد.

کدام قاضی حکم اعدام بابک زنجانی را صادر کرد؟ / عکس

خوشبختانه دستگاه قضا بسیاری از قضات با این مولفه ها را به خود دیده است. با این حال نام برخی از قضات در تاریخ عملکرد دستگاه قضا و رسانه ها به یادگار خواهد ماند. قاضی ابوالقاسم صلواتی یکی از خوش نام ترین و با سابقه ترین قضات دستگاه قضاست که نامش به عنوان قاضی با شهامت و مستقل ذکر می‌شود.

وی پس از مطالعه کیفرخواست 209 صفحه ای متهم نفتی بر اساس علم و تجربه ای که داشت نحوه برگزاری دادگاه بابک زنجانی را علنی اعلام کرد که این اقدام بااستقبال گسترده نمایندگان مجلس و رسانه ها روبرو شد.

پرونده بابک زنجانی به عنوان تنها پرونده مهم این قاضی مطرح نمی شود بلکه وی رسیدگی به پرونده های مهمی دیگری را در کارنامه خود داشته است و توانسنه است با صدور رای قاطعانه پرونده های مهم در راستای تحقق عدالت قدم برداشته و سوابق درخشانی را در کارنامه خود داشته باشد.

وی که ریاست شعبه 15 انقلاب تهران را بر عهده دارد رسیدگی به پرونده متهم نفتی را آغاز کرد و در نهایت پس از برگزاری 26 جلسه دادگاه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی را مفسد فی الارض تشخیص داده و به اعدام محکوم کرد. همچنین این سه متهم با حکم قاضی صلواتی علاوه بر اعدام به رد مال به شاکی (شرکت ملی نفت ایران) و همچنین به جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم شدند.

منبع: میزان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۱۵
علي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
6
2
كاملاً درسته و انصافاً قاضي مستقليه خدا خيرش بده .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
1
5
کار شاقی انجام نداده
ناشناس
|
Seychelles
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
4
2
حکم هوشمندانه ای بود و در زمان مناسب.
نظرات بینندگان