کد خبر: ۲۵۶۸۵۷
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۱ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۴

وضعیت ساختمان‌ها در تهران نابسامان است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران گفت: وضعیت ساختمان‌ها در شهر تهران بسیار نابسامان است و علاوه بر قوانین نیازمند الگوهایی هستیم که با مشارکت مردم بتوانیم گام‌های اساسی برداریم.

به گزارش فارس، گل‌مکانی در جمع خبرنگاران از معرفی دو ساختمان به عنوان دوستدار محیط زیست گفت: این ساختمان‌ها در مصرف انرژی و نوآوری در پسماند اقدامات اساسی انجام دادند و به عنوان ساختمان‌های دوستدار محیط زیست انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه اگر ساختمان‌ها در مصرف انرژی و کاهش ‌آلایندگی‌ها اقدامات اساسی انجام دهند، گفت: بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران  ادامه داد: برای به حداقل رساندن آلودگی‌های موجود می‌توان از روش‌های متعددی استفاده کرد و همچنین با مشارکت شهروندان میزان آلودگی را کاهش داد.

به گفته گل‌مکانی اگر همکاری مردم نباشد نمی‌توان به اهداف رسید و به زودی مشخصات ساختمان‌های دوستدار محیط زیست را به شورا اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه یکی از این خانه‌ها لوح و دیگری گواهینامه دوستدار محیط زیست را گرفته است،‌گفت: شاخص‌های ساختمان‌ها بر اساس اقلیم و جغرافیای کلانشهر تهران تعیین می‌شود.

گل‌مکانی ادامه داد:  وضعیت ساختمان‌ها در شهر تهران بسیار نابسامان است و علاوه بر قوانین نیازمند الگوهایی هستیم که با مشارکت مردم بتوانیم گام‌های اساسی برداریم.
نظرات بینندگان