کد خبر: ۲۵۷۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۰۸ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

اتهام آمریکا به شرکت چینی برای نقض تحریم ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دولت آمریکا روز دوشنبه شرکت چینی زدتی‌ای (ZTE) فعال در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی را به تخلف از قوانین تحریم متهم کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از رویترز، آمریکا یک شرکت چینی را به خاطر ارتباط تجاری با ایران تحریم کرد. این شرکت متهم است در سالهای تحریم با شرکت های ایرانی ارتباط تجاری داشته است.

دولت آمریکا روز دوشنبه در بیانیه ای شرکت چینی زدتی‌ای (ZTE) فعال در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی را به تخلف از قوانین تحریم متهم کرد.

گفته می شود این شرکت با امضای قراردادی چندمیلیون دلاری برای تحویل سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای آمریکایی به شرکت مخابرات ایران، تحریم ‌های واشنگتن علیه تهران را نقض کرده است.

هنوز هیچ واکنشی از سوی مسئولان چینی درباره این خبر منتشر نشده است. دولت آمریکا مدعی است این شرکت چینی برای صادرات محصولات خود به ایران از تولیدات شرکت های آمریکایی مثل مایکروسافت، اوراکل و آب بی ام استفاده می کرده است.

آمریکا در تحریم های اقتصادی خود علیه ایران فروش و صادرات تجهیزات الکترونیکی به ایران را ممنوع اعلام کرده است. بر اساس این گزارش علاوه بر شرکت مذکور، دو شرکت چینی دیگر وابسته به زدتی‌ای نیز مشمول این تحریم می شوند. شرکت های بیجینگ استار و زدتی ای پرشین از دیگر شرکت های تحریم شده هستند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان