arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۷۰۲۷
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۰۸ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

بایدن: به زودی داعش را نابود خواهیم کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بایدن در جمع نظامیان آمریکایی پایگاه ابوظبی خاطر نشان کرد: مبارزه با داعش به زمان نیاز دارد ولی به هر حال آمریکا این وعده را می دهد که داعش را نابود خواهد کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری فرانسه، جو بایدن معاون باراک اوباما روز دوشنبه طی یک سخنرانی از نابودی تروریست های داعش در آینده ای نزدیک خبر داد.

بایدن با حضور در یک پایگاه نظامی آمریکایی در امارات متحده عربی گفت: نیروهای ائتلاف در سوریه و عراق قلب داعش را هدف گرفته است و این دو کشور زندان تروریست ها شده است.

وی افزود: شرایطی در سوریه و عراق ایجاد کرده ایم که داعش نتواند به دیگر مناطق جهان نیرو اعزام کند. بایدن در جمع نظامیان آمریکایی پایگاه ابوظبی خاطر نشان کرد: مبارزه با داعش به زمان نیاز دارد ولی به هر حال آمریکا این وعده را می دهد که داعش را نابود خواهد کرد.

وی که قرار است بعد از امارات به سرزمین های اشغالی و کرانه باختری سفر کند در گفتگو با روزنامه اماراتی از مذاکره با کشورهای منطقه برای نابودی داعش خبر داد.

پیش از این عربستان اعلام کرده بود مایل است برای مبارزه با داعش نیروی نظامی به سوریه اعزام کند. البته بایدن به عربستان اشاره نکرد ولی گفت در حال مذاکره با متحدان آمریکا در منطقه است.

جو بایدن درباره مذاکرات صلح سوریه با حضور احزاب مخالف و نمایندگان دولت سوریه بر لزوم پیشرفت این مذاکرات در خاتمه دادن به جنگ داخلی در سوریه تاکید کرد. گفته می شود از محورهای اصلی مذاکرات سوریه تعیین سرنوشت دولت انتقالی و بشار اسد در آینده سیاسی سوریه است.

منبع: مهر
نظرات بینندگان