کد خبر: ۲۵۷۰۷۰
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۰ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

اتهام‌زنی وزیر خارجه امارات به ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون رئیس‌جمهور آمریکا و وزیر خارجه آلمان در سفر به امارات با ولی عهد ابو‌ظبی دیدار کردند و در ادامه وزیر خارجه امارات با وزیر خارجه آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک به برخی مسایل پرداختند.

به گزارش انتخاب، «محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابوظبی دوشنبه دیروز با «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا و «فرانک اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان در امارات دیدار کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام»، در دیدار محمد بن زاید با بایدن تقویت روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن و نیزمهم‌ترین قضایای منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله دو پرونده سوریه و یمن و لیبی مورد بررسی قرار گرفت.

بن زاید در این دیدار ابراز امیدواری کرد آتش‌بس کنونی موقت در سوریه مقدمه‌ای برای پایان دادن به رنج ملت سوریه و آغاز عملکرد جدی بین‌المللی و منطقه‌ای در این راستا باشد.

ولی‌عهد ابوظبی همچنین از «فرانک والتر اشتاین‌مایر» و هیات همراه او در قصر «الشاطی» استقبال کرد.

در این دیدار راه‌های تقویت روابط دوجانبه و مسایل منطقه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

اتهام‌زنی وزیر خارجه امارات به ایران

از سوی دیگر «عبد‌الله بن زاید» وزیر خارجه امارات در کنفرانس خبری مشترک با اشتاین‌مایر ادعا کرد: «امارات در راستای مقابله با افراط‌گرایی و ایجاد راه‌حل‌های سیاسی در سوریه و عراق و در میان سختی‌هایی چون مداخلات ایرانی در منطقه کار می کند».

وی در ادامه اتهاماتش مدعی شد: « باید حد و مرزی برای جلوگیری از مداخلات ایرانی اندیشید؛ ایران تنها کشوری است که در قانونی اساسی‌اش، صادر کردن انقلاب و افراط‌گرایی ذکر شده است».

وی افزود: «ایران نشان داده که گفت‌وگو با غرب را می‌پذیرد اما باید به ما به عنوان همسایه‌هایش نشان دهد که قابل گفت‌وگو با کشورهای منطقه نیز هست.
منبع: فارس
نظرات بینندگان