کد خبر: ۲۵۷۰۹۰
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۱ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

انتقاد از فروش آزادانه مواد آتش‌زا در سطح شهر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس شورای شهر تهران با انتقاد از فروش آزادانه مواد محترقه در چهارراه مولوی، گفت: تنها مانده در بساط این افراد، نارنجک فروخته شود.

به گزارش مهر، مهدی چمران در جلسه علنی روز سه‌شنبه با اشاره به فروش مواد آتش‌زا در چهارراه مولوی و پله نوروز، گفت: شب گذشته ساعت ۲۲:۳۰ شب به محله قدیمی خودمان در نوروزخانه و چهار راه مولوی رفته بودیم که دیدیم اجتماع عظیمی آن موقع شب در این محله برپاست و جمعی آزادانه در پله‌های نوروزخان و چهارراه مولوی در حال فروش مواد محترقه هستند و در میان آنها تنها خمپاره وجود نداشت.

وی از اهالی رسانه و نیروی انتظامی درخواست کرد تا اطلاع‌رسانی در خصوص مکان‌های عرضه این نوع مواد آتش‌زا در تهران، زمینه جمع‌آوری آن را فراهم کند.

چمران ادامه داد: گفته می‌شود ۱۰ هزار تن از این مواد جمع‌آوری شده، با این وجود به راحتی این مواد محترقه در سطح شهر در حال خرید و فروش است.

در ادامه این جلسه فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: ما در بچگی‌ آئین نوروز و چهارشنبه‌سوری داشتیم اما متاسفانه این آئین فراموش شده است که باید سنت‌های صحیح احیا شود.

وی از مسئولین شهری خواست برای آنکه نشاط اجتماعی در جامعه ایجاد شود و برنامه‌ریزی‌های صحیح، زیرساخت‌های لازم برای ایجاد مراسم‌های سنتی فراهم شود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد کرد در بوستان آب و آتش می‌شود شکل صحیح مراسم چهارشنبه‌سوری را اجرا کرد.

به گفته دانشور، حالا که مردم اینگونه مراسم چهارشنبه‌سوری را به جا می‌آورند و تنها مانده موشک هوا کنند، ما کمک کنیم به برگزاری یک مراسم سنتی.

محسن سرخو نیز خطاب به رئیس مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: بیشتر مشکلاتی که بیان شد، مرجع رسیدگی‌اش وزارت بهداشت است و این گزارشات باید به وی ارسال شود.

غلامرضا انصاری نیز در این جلسه پیشگیری از سوختگی را موثرترین عامل کاهش سوختگی در کشور دانست و گفت: متاسفانه بحث نشاط اجتماعی در کشور مغفول مانده و با ساماندهی جشن‌های چهارشنبه‌سوری، می‌توان از بروز حوادث بزرگ جلوگیری کرد.

نظرات بینندگان