arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۷۱۵۹
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۵ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

بنزین سال ۹۵گران نمی‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از استفاده سامانه هوشمند سوخت در مصرف گازوئیل خبر داد و گفت: هیچ تصمیمی برای حذف عرضه بنزین با کارت سوخت گرفته نشده است.

به گزارش انتخاب، سیدناصر سجادی در یک نشست خبری که در شرکت ملی پخش فرآورده‌های ملی برگزار شد با اشاره به اینکه در یازدهمین ماه گذشته در سال جاری مصرف بنزین در کشور در حدود 70 میلیون لیتر بوده است،‌گفت: مصرف بنزین در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد:‌ اگر شاهد رشد فزاینده مصرف بنزین در کشور نیستیم علتش تک نرخی بودن قیمت بنزین در کشور است زیرا مردم دیگر التهاب افزایش سوخت‌گیری همانند دوره‌ا‌ی که بنزین سهمیه‌ای وجود داشت، ندارند.

سجادی با اشاره به اینکه در یازدهمین ماه گذشته مصرف نفت گاز 18 درصد و مصرف نفت سفید 10 درصد کاهش یافته و همچنین مصرف نفت کوره با کاهش 36 درصدی روبرو بوده گفت: به عنوان مثال در مصرف نفت گاز که سال گذشته بیش از 100 میلیون لیتر مصرف می‌شد امسال مصرف در این فراورده به 82 و نیم میلیون لیتر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه امسال به طور متوسط روزانه 5 میلیون لیتر گازوئیل صادر کردیم، گفت: یکی از برنامه‌های ما در سال 95 افزایش صادرات گازونیل و نفت کوره است.
منبع: فارس
نظرات بینندگان