arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۷۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۸ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

بدعت جدید در جریان تصویب بودجه ۹۵ شهرداری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
با خبر شدیم در روزهای پایانی اسفندماه که شورای شهر تهران مراحل نهایی تصویب بودجه شهرداری را پشت سر گذاشته است؛ محمد حقانی عضو اصلاح طلب شورای شهر و باتجربه‌ترین عضو شورای چهارم در مدیریت شهری در نامه‌ای سرگشاده به فرماندار تهران از تخلفات صورت گرفته ضمن تصویب بودجه ۹۵ توسط هیئت رئیسه و یکی دو نفر از اعضای بانفوذ شورای شهر پرده‌برداری و طرح شکایت کرده است.

به گزارش ایلنا، حقانی که سابقهٔ دیرینه‌ای در سطوح مختلف مدیریتی در شهرداری را دارد در حوزه نظرات کار‌شناسی مرجعیت زیادی در بین متخصصان مدیریت شهری و اعضای شوراهای شهر دارد. از این جهت این برآشفتگی حقانی در این نامه سرگشاده نشان از مسئله‌ای مهم و کلیدی است.

حقانی در مکاتبه‌اش با اشاره به ماده ۶۵ و ۶۷ قانون شهرداری‌ها که دلالت بر زمان و قاعده تصویب بودجه شهرداری‌ها دارد، اشاره می‌کند و همچنین با اشاره به بند ۱۲ ماده ۷۱ قانون شورا‌ها که صراحتا بر ضرورت تصویب بودجه شهرداری و سازمان‌ها و شرکت‌ها ذیل آن در شورای شهر تاکید می‌کند و در ادامه با اظهار تاسف اذعان می‌دارد در جریان تصویب بودجه ۹۵ شهرداری تهران بدعتی جدید توسط یکی دو عضو تاثیرگذار شورای شهر صورت گرفته است و درحالی که منابع و تبصره‌های بودجه در صحن و شورا به تصویب رسید، در تصویب مصارف بودجه که مهم‌ترین بخش بودجه است، چیزی در صحن شورا تصویب نشده است و این را بدعتی خطرناک در انجام تخلفات می‌داند.

لذا صرف نظر از عدم رعایت سایر قواعد آمده در تصویب بودجه سال ۹۵ از آنجا که بودجه مذکور حتی در آن قسمتی که به تصویب کمیسیون تلفیق رسیده از روش غیردموکراتیک و با اثرگذاری و اقتدار‌‌ همان یکی و دو نفر از اعضا جابه‌جا و تغییر کرده و در قسمت مصارف گنجانده شده و از سویی دیگر قسمت مصارف به هیچ وجه به تصویب شورا نرسیده است.

با این توضیحات از فرماندار خواسته است؛ جهت رعایت قوانین و مقررات و لزوم پایبندی به آرای نمایندگان مردم که امانتدار دخل و خرج این شهر باید باشند؛ اقدام شایسته صورت پذیرد.

حقانی طی گفت‌وگویی اظهار داشت؛ چناچه این شکایت به نتیجه نرسد به مقامات نظارتی بالا‌تر مراجعه خواهد کرد.

نظرات بینندگان