arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۷۲۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۱ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۰

رحیمی: مگر با جن و يا رمالي مي شود هدفمند كردن يارانه ها را طراحي و اجرا كرد

حمدرضا رحيمي كه عصر شنبه در هفتمين جشنواره فن‌آفريني شيخ بهايي سخن مي گفت؛ با اشاره به فضاي شيطاني كه دشمنان اخيرا طراحي كرده‌اند، گفت: عده‌اي از 'رمالي و جن' و اينگونه مسايل صحبت مي كنند و آن را به دولت نسبت مي دهند؛ مگر با جن و يا رمالي مي شود كشور را اداره كرد. آيا با رمالي مي توان هدفمند كردن يارانه ها را طراحي و اجرا كرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا نوشت: محمدرضا رحيمي كه عصر شنبه در هفتمين جشنواره فن‌آفريني شيخ بهايي سخن مي گفت؛ با اشاره به فضاي شيطاني كه دشمنان اخيرا طراحي كرده‌اند، گفت: عده‌اي از 'رمالي و جن' و اينگونه مسايل صحبت مي كنند و آن را به دولت نسبت مي دهند؛ مگر با جن و يا رمالي مي شود كشور را اداره كرد. آيا با رمالي مي توان هدفمند كردن يارانه ها را طراحي و اجرا كرد.
 
وي گفت: دولت چگونه مي تواند با رمالي كادرهاي ميزان را طراحي كند؛ چطور اين مسايل را به دكتر احمدي نژاد رييس جمهور علمي كه استاد دانشگاه علم و صنعت است، نسبت مي دهند.
 
رحيمي افزود: آيا با فال گرفتن و چرتكه انداختن مي توان ماهواره به آسمان فرستاد و يا در عرصه پزشكي ترقي و تعالي ايجاد كرد.
 
رحيمي گفت: پشتوانه تمام اين مسايل علم است و همه عالمان جهان نوري متصل به نور الهي هستند.
 
وي تاكيد كرد كه دولت دولتي علمي است كه با پشتوانه دانش و علم جلو آمده است.
 
رحيمي در ادامه با بيان اينكه ايران بي ترديد يكي از كشورهاي صاحب تمدن در ميان همه كشورهاي جهان است، گفت: اگر كشورهاي صاحب تمدن را بشماريم شايد شمار آن به تعداد انگشتان دست باشد.
 
وي افزود: كشورهايي كه در ميان مردمان آنان توسعه رخ داده محصولش علمي است كه منجر به كشف و اختراع شده است.
 
رحيمي وضعيت كنوني علم را تاسف بار دانست و گفت: متاسفانه دانشمندان و جوانان يك باره سر از جاي ديگري در مي آورند و محصولات ما در كشورهاي ديگر ديده مي شود. امروز بسياري از صاحبان فن و علم و اكتشاف از كشور خارج شده اند كه ما آنان را نمي شناسيم.
 
وي افزود: بي توجهي ها و ناهماهنگي قدرشناسي ها و قدرداني از كساني كه فكري داشته‌اند اين مساله را پديد آورده است.
 
رحيمي اظهار داشت: در سال‌هاي اخير به دليل توجه رييس جمهور به مساله علمي و فرهيختگان كشور ، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري تاسيس شد تا بتوان محصول انديشه هاي ناب را كه منجر به اكتشاف مي شود ساماندهي كرد.
 
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه دولت لايحه اي را در خصوص مبحث علمي به مجلس داده و مجلس آن را تصويب كرده است، گفت: اين لايحه بسياري از كارها را هموار كرد و ما اينگونه خواهيم توانست بسياري از اختراعات و اكتشافات را به بازار ببريم و به توليد برسانيم.
 
 رحيمي با اشاره به روند دانش هاي گوناگون در آمريكا اظهار داشت: معمولا بسياري از اين دانش ها مربوط به خود آمريكا نيست و آنان اين دانش‌ها را از كشورهاي مختلف جذب كرده اند و به خط توليد رسانده اند و تجاري كرده اند و از آن سود و بهره مي برند و كشورهاي ديگر نيز به دليل اين دانش و فناوري متصل به آمريكا شده اند.
 
معاون اول رييس جمهور گفت: آن زمان كه ايران صاحب تمدن بود آمريكايي وجود نداشت. ما امروز شاهد هستيم جوانان و دانشجويان ما شايستگي هاي زيادي دارند كه به منصه ظهور برسانند.
 
رحيمي افزود: همه ما بايد دست به دست هم دهيم تا كشور را به اوج برسانيم. ما هيچ چيزي كم نداريم. در هر منطقه اي كه دانشجويي صاحب تدبير و دانش است بايد از ذوق و هنر انديشه او استفاده كنيم.
 
** دولت از دانشجويان و دانشمندان حمايت مي كند
معاون اول رييس جمهور در ادامه با تاكيد بر اينكه دولت از دانشمندان و دانشجويان حمايت مي كند اظهار داشت: مجلس و دولت بايد در انديشه اين باشند كه زمينه لازم را براي حمايت از دانشمندان فراهم كنند و در اين راستا سرمايه لازم را در اختيار آنان قرار دهند.
 
وي افزود: امسال از طريق صندوق توسعه ملي سرمايه مناسبي در اختيار دانشمندان قرار داده ايم و بايد جوانان را به وطن پرستي و ايران دوستي تشويق كنيم تا سرمايه هايشان را در اختيار كشورهاي ديگر قرار ندهند.
 
وي گفت: امروز عده اي درپي آنند كه ضربات مهلكي را به كشورمان بزنند و از طريق اين ضربات ما را در تنگنا قرار دهند. ما سال گذشته تحريم هاي شديدي داشتيم سختي هاي زيادي كشيديم ولي سرانجام موفق شديم از اين تحريم ها پيروز بيرون بياييم.
 
رحيمي تاكيد كرد: ما هيچ جا سقوط و توقف نداريم. بسياري از قطعاتي كه در گذشته توسط انگليسي ها ساخته مي‌شود امروز توسط خودمان ساخته مي‌شود.
 
وي گفت: دولت همه تلاشش را در تجاري كردن علم و فناوري به كار مي برد و از فناوري و پژوهش استقبال مي كند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
0
0
البته همه حرفهایت معقول است اما ... چرا نمی روی دادگاه تکلیف ... روشن شود؟
نظرات بینندگان