کد خبر: ۲۵۷۲۷۹
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۰۹ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۴

یحیی گل‌محمدی: پرونده قهرمانی پرسپولیس را نبندید

سرمربی ذوب آهن معتقد است نباید پرونده قهرمانی لیگ را برای پرسپولیس بست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربی ذوب آهن معتقد است نباید پرونده قهرمانی لیگ را برای پرسپولیس بست.

به گزارش انتخاب، يحيي گل‌محمدي، سرمربي ذوب‌آهن، در خصوص پيروزي تيمش مقابل نفت تهران، درگيري لفظي شديدش با عليرضا منصوريان، شانس قهرماني پرسپوليس و... با ما حرف مي‌زند و به سؤالات ما پاسخ مي‌دهد.

* بعضي‌ها معتقدند تيم گل‌محمدي پيروز شد چون نفت را بهتر از تيم خودش مي‌شناخت!

اين يك حقيقت است كه شناخت حريف مي‌تواند به يك مربي خيلي كمك كند، در همين رابطه من هم با اكثر بازيكنان فعلي نفت كار كرده‌ام و به خصوصيات همه آنها تقريباً آگاه هستم. جدا از اين حرف‌ها واقعاً بازي سختي بود اما ما در مقطعي كه شديداً به 3 امتياز نياز داشتيم و كسب آن براي‌مان حياتي بود، پيروز شديم تا در كورس رقابت بمانيم. بازيكنان من در اين رابطه در بازي سخت مقابل نفت خيلي شجاعانه بازي كردند. در اين بين البته زمين بد ورزشگاه تختي، بازي ما را خراب كرد، چون در اين زمين واقعاً امكان پاس دادن وجود نداشت، به همين دليل دو تيم ناگزير به بازي مستقيم پرداختند.

* بعضي از مربيان، سيستم كار تيم نفت را فقط متكي بر بازي مستقيم مي‌دانند، شما هم اعتقاد داريد سيستم بازي نفت متكي بر بازي مستقيم است؟

زمين خانگي نفت، ورزشگاه تختي است و كيفيت اين زمين هم خوب نيست، صرف ‌نظر از اين موضوع، من مي‌خواهم به اين نكته بپردازم كه نفت روي ضربات ايستگاهي تيمي خطرناك است و بازيكناني را در اختيار دارد كه به نوعي متخصص اجراي اين كار هستند، چون بازيكناني مثل مبعلي، ارسلان مطهري و قرباني در نفت هستند كه به نوعي در ضربات ايستگاهي متخصص محسوب مي‌شوند و واقعاً مي‌توان روي آنها در تاكتيك ضربات ايستگاهي حساب كرد و بازي مقابل چنين تيم‌هايي هم سخت است.

* از اينكه جاي پرسپوليس را در جدول گرفتيد، چه احساسي داريد؟

من نمي‌‌خواهم راجع به تيمي اظهار نظر صريحي داشته باشم، از سوي ديگر فكر مي‌كنم اين جدول هنوز تغييراتي خواهد داشت و جابه‌‌جايي زيادي در جدول اتفاق مي‌افتد، بنابراين هيچ تيمي در جدول جايگاه ثابتي ندارد.

* در خصوص درگيري لفظي‌اي كه با منصوريان، سرمربي نفت، داشتيد، توضيح بدهيد و اينكه چرا چنين اتفاقي افتاد؟

من فكر مي‌كنم اين موضوع زياد بزرگ نبوده، به هر حال مربيان هم تحت فشار ممكن است صحبت‌‌هايي را انجام بدهند اما درگيري من و منصوريان يك سوءتفاهم كوچك بود كه برطرف شد و منصوريان بين دو نيمه از من عذرخواهي كرد و همه چيز همان جا تمام شد و رفت.

* به نظر خيلي به قهرماني ليگ برتر اميدواريد؟

شايد بعضي‌‌ها خرده بگيرند، به دليل حضور در دو جام تحت فشار هستيم و بايد فشار زيادي را تحمل كنيم اما ما امسال هدف‌هايي را براي تيم‌‌مان ترسيم كرده‌ايم و به همين منظور تمام تلاش‌مان را انجام خواهيم داد تا به اهداف خود برسيم.

* در خصوص عملكرد نه چندان خوب پرسپوليس در چند بازي اخير چه صحبتي داريد؟

من بازي پرسپوليس مقابل تراكتور را نديدم، به همين دليل نمي‌توانم راجع به اين موضوع اظهار نظر كنم.

* در مورد شانس قهرماني پرسپوليس در 8 هفته پاياني با وجود فاصله 6 امتيازي‌اش با صدر چه صحبتي داريد؟

من فكر مي‌كنم 8 هفته زمان زيادي است، به همين دليل نبايد پرونده قهرماني پرسپوليس را بست. پرسپوليس هنوز شانس قهرماني دارد و به نظرم در اين بين دو بازي‌اي كه پرسپوليس مقابل استقلال تهران و استقلال خوزستان پيش رو دارد، نقش زيادي در موفقيت و قهرماني اين تيم خواهد داشت.

* در مورد ليگ قهرمانان آسيا چه صحبتي داريد و چقدر شانس موفقيت در آسيا و صعود از گروه را براي تيم‌تان قائل هستيد؟

ليگ قهرمانان تجربه جديدي براي تيم من است كه بازيكنانم در آنجا انگيزه زيادي دارند. خوشحالم كه در اين جام شروع خوبي داشتيم و 4 امتياز ارزشمند را كسب كرديم كه براي ما خيلي مهم بود. تيم‌‌‌هاي خوبي در گروه ما قرار دارند اما ما مي‌دانيم اين جام اعتبار خوبي براي‌مان محسوب مي‌شود، به همين دليل با انگيزه تمام تلاش خودمان را براي موفقيت در گروه‌مان انجام خواهيم داد.
نظرات بینندگان