کد خبر: ۲۵۷۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۱ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۴

«دام های آنلاین» برای «پارتی های شیطانی»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : دادستان عمومی و انقلاب شهرستان طرقبه و شاندیز از دستگیری عاملان برگزاری «پارتی های شیطانی» خبر داد و گفت: بررسی های مقدماتی در این پرونده نشان می دهد فردی معروف به «رضا آنلاین» از طریق شبکه های اجتماعی تلفن همراه، در حالی اقدام به برگزاری پارتی های مختلط می کرد که برخی از زنان و دختران اغفال شده در این مجالس مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند.

به گزارش خراسان، قاضی جواد شاکری افزود: از مدتی قبل و با به دست آمدن سرنخ هایی از برگزاری «پارتی های شیطانی» در ویلاهای شهرستان طرقبه و شاندیز و شهرهای اطراف، مشخص شد که افرادی با دوست یابی در فضای مجازی و سوءاستفاده از شبکه های اجتماعی، دختران و زنان جوان را در پوشش عناوینی مانند جشن تولد، دانش آموختگی، میهمانی و ... به مجالس مختلط می کشانند و با فراهم کردن انواع لوازم لهو و لعب، برخی از آنان را مورد سوءاستفاده قرار می دهند؛ بنابراین با صدور دستور قضایی برای پیگیری سریع این موضوع، ماموران به رصدهای اطلاعاتی در فضای مجازی پرداختند و با شگردهای مختلف پلیسی موفق شدند سرکرده برگزاری «پارتی های شیطانی» را شناسایی کنند.

وی اضافه کرد: تحقیقات غیرمحسوس پلیس بیانگر آن بود که فردی معروف به «رضا آنلاین» با راه اندازی گروه هایی در شبکه های اجتماعی با عناوینی مانند «مهمانی باز»، «رضا آنلاین برای همه»، «رضا آنلاین در همه جا» و ... امکانات ، لوازم و ویلاهایی را برای برگزاری «مجالس شیطانی» در حالی فراهم می کند که خود نیز تعدادی از دختران و زنان جوان را در این گونه پارتی ها همراهی می کند.

 این مقام قضایی تصریح کرد: با به دست آمدن اسناد و مدارکی از اقدامات مجرمانه و خلاف شرع توسط این فرد مشخص شد که افراد دیگری نیز در این ماجرا دخالت دارند و به صورت باندی در این رابطه عمل می کنند که با صدور دستور قضایی، ماموران انتظامی فرماندهی طرقبه و شاندیز وارد عمل شدند و در یک عملیات هماهنگ 27 نفر را دستگیر کردند. قاضی شاکری با اشاره به دستگیری سردسته این باند ادامه داد: در میان دستگیرشدگان عوامل اصلی دیگری معروف به وی آی پی، دلتا و ... نیز وجود دارند که بازجویی ها از آنان ادامه دارد.

 وی همچنین گفت: تصاویر و فیلم هایی از متهمان اصلی این پرونده به دست آمده است که دختران و پسران را در حالت های بسیار زننده و حتی در استخرهای مختلط نشان می دهد و سردسته آنان در حالی عکس هایی از دختران فریب خورده و یا دختران فراری در کنار خودش تهیه کرده است که آن ها با رضایت خود در کنار وی عکس گرفته اند.

دادستان طرقبه و شاندیز خاطرنشان کرد: بسیاری از دختران و زنان جوان که در این پرونده مورد بازجویی قرار گرفته اند در حالی که از اعمال خود ابراز ندامت می کنند، مدعی هستند که فریب سرکرده باند را خورده اند و به عناوین این گونه مجالس که با عنوان جشن برگزار می شد، اعتماد کرده اند. وی با بیان این که در این «پارتی های شیطانی» اعمال خلاف شرع و قانون انجام شده است افزود: اتهام برخی از متهمان این پرونده، فراهم کردن موجبات فساد است که مجازات های سنگینی را نیز در پی دارد.

قاضی جواد شاکری همچنین با اشاره به این که دستگاه قضایی مخالف شادی مردم نیست و حتی معتقد است باید شرایط و امکانات بیشتری برای تفریح و شادی جوانان و خانواده ها مهیا شود، تصریح کرد: دستگاه قضایی از آزادی های مشروع و ایجاد فضاهایی برای شادی مردم حمایت می کند اما این بدان معنا نیست که عده اندکی هنجارشکن با اقدامات خلاف قانون و شرع خود از این گونه فضاها سوءاستفاده کنند و در پوشش عناوینی مانند آزادی و تفریح به اغفال و سوءاستفاده از دختران مردم بپردازند و یا جرایم دیگری مانند مصرف مشروبات الکلی، قمار، رقص و پایکوبی های مختلط و ... را مرتکب شوند و پس از این گونه اعمال کثیف نیز فیلم و عکس تهیه کنند!

 وی ضمن بیان این که دادستانی طرقبه و شاندیز برخورد قاطعی با هنجارشکنان و امنیت سوزان خواهد داشت، به شهروندان و خانواده ها نیز توصیه کرد: فریب عناوین ظاهری این گونه مجالس را نخورند و به فرزندان خود اجازه ندهند در هر مجلسی که اطلاعی از چگونگی و نحوه برگزاری آن ندارند شرکت کنند. چرا که بررسی های قضایی نشان می دهد دختران و پسران جوان زیادی فریب ظواهر امر را خورده اند و زمانی متوجه ماجرا شده اند که دیگر دیر شده و خود را در میان عده ای خلافکار و مجرم دیده اند.

وی خاطرنشان کرد: گاهی نیز برخی افراد هنگام شرکت در مجالس مختلط، تحت تاثیر جو موجود قرار گرفته اند و ناخواسته مجبور به مصرف قرص های روانگردان و یا صرف مشروبات الکلی شده اند و عواقب سختی را تجربه کرده اند. به همین دلیل نیز به خانواده ها توصیه می کنیم بیشتر مراقب فرزندان جوان خود باشند و دوستان آن ها را به طور کامل شناسایی کنند و در صورت نیاز به شرکت در مجالس دوستانه از سلامت این گونه محافل از طرق مختلف اطمینان حاصل کنند.

نظرات بینندگان