arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۷۳۶۳
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۵ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۴

شبکه‌های عنکبوتی اینستاگرامی مسدود می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از مسدودسازی گروه‌های عنکبوتی اینستاگرامی خبر داد و تصریح کرد:تصمیماتی مبنی بر مسدودسازی و کنترل این شبکه‌ها گرفته شد.

محمدعلی اسفنانی درباره جلسه اخیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به ریاست دادستان کل کشور و حضور حداکثر اعضای آن در هفته جاری خبر داد و گفت: درباره فعالیت‌های غیرقانونی شبکه‌های عنکبوتی در شبکه مجازی اینستاگرام تصمیماتی مبنی بر مسدودسازی و کنترل گرفته شد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برخی از این گروه‌های اینستاگرامی از عکس‌ها و تصاویر بانوان سوءاستفاده تبلیغاتی می‌شود و گروه‎های معمولی ناخواسته یا جهت‌دار به گروه‌های غیرقانونی مرتبط شده و در نهایت از تصاویرشان در زمینه‌هایی مانند تبلیغ مدل لباس، آرایش، گریم، مد و... سوءاستفاده می‌شود و به مرور آن‌ها را تبدیل به یک شبکه عنکبوتی می‌کنند، لذا کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فعالیت این شبکه‌ها را قانونی نمی‌داند، خصوصا گروه‌هایی که از خارج کشور مدیریت شده و از بانوان سوءاستفاده می‌کنند.  

وی به تصمیمکارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اشاره کرد و گفت: اگر برخی از ‌گروه‌های سازمان‌دهی شده از تصاویر زنان سوءاستفاده کنند این اقدام آن‌ها جرم تلقی شده و گروه‌های آن‌ها از طریق پلیس فتا مسدود خواهد شد.  

به گفته وی، رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مجلس، محمدرضا صادق مشاور رئیس‌جمهور، عبدالعلی میرکوهی معاون پارلمانی وزیر دادگستری، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از جمله اعضای حاضر در  این جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بودند.

منبع: خانه ملت
نظرات بینندگان